1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg analisti: Kriptoya milyarları getirecek bir katalizörle 2024 büyük yıl olacak

Bloomberg analisti: Kriptoya milyarları getirecek bir katalizörle 2024 büyük yıl olacak

Bloomberg analisti: Kriptoya milyarları getirecek bir katalizörle 2024 büyük yıl olacak
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in kripto para analisti, 2024 yılının büyük bir yıl olacağını söylüyor. Özellikle kriptoya milyarlarca dolarlık sermaye getirecek katalizörden bahsediyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Bloomberg analisti: Kriptoya milyarları getirecek bir katalizörle 2024 büyük yıl olacak

Bloomberg Intelligence’in kripto para analisti, gelecek yılın kripto paralar için büyük bir yıl olabileceğini düşünüyor.

Analist Jamie Coutts, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto konusundaki tutumuna rağmen ABD’nin şu anda toplam Bitcoin (BTC) fon varlıklarının %80’ine sahip olduğunu ifade ediyor.

Özellikle dijital varlık yöneticisi Grayscale’e dikkat çekiyor. Bu şirket tek başına BTC fonlarının yüzde 55’ini temsil ediyor.

İlgili – Fetch.ai fiyatında %25 ralli ve kritik seviyeler: Güncel FET teknik analizi

Analist, özellikle EFT yolunun açılmasıyla bireysel ve kayıtlı yatırım danışmanlık yapan kurumsallardan ABD merkezli ETF’lere gelecek milyarlarca dolara dikkat çekiyor. Bundan dolayı 2024’ün kripto paralar için çok büyük bir yıl olacağını ifade ediyor.

Bloomberg analisti: Kriptoya milyarları getirecek bir katalizörle 2024 büyük yıl olacak

Kaynak: Jamie Coutts/X

Bu haftanın başlarında ABD’de bir federal yargıç, SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı borsada işlem gören bir fona (ETF – exchange-traded fund) dönüştürme başvurusunu yeniden değerlendirmesi gerektiğine karar verdi. Bu da kripto para piyasalarına bir güç sağladı ki sonunda fiyat artışları gördük.

Coutts, aktif Bitcoin yatırımcısı sayısının son zamanlarda yükselerek 340.000’e ulaştığını ifade ediyor. Ona göre bu durum Grayscale ETF kararı öncesi pozisyon almaya benziyor.

İlgili – Ünlü analist: Ethereum, Chainlink ve altcoinler ‘gerçek yükselişe’ hazırlanıyor

Mahkemeden gelen ve Grayscale’in zaferi olarak algılanan karardan sonra yükselişe geçen BTC yatırımcısı sayısı zirveden sonra bir miktar gerileyerek şu an 280.000 civarında. Coutts’a göre bu veri son üç yılın orta çizgisi konumunda.

Bitcoin şu an 27.310 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para son 24 saatte yüzde 1 yükseldi. Son bir haftalık kazancı ise yüzde 3,3.

Kaynak

Etiketler: