1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bloomberg analisti: Bitcoin tıpkı 2018 gibi dip yapıyor ama…

Bloomberg analisti: Bitcoin tıpkı 2018 gibi dip yapıyor ama…

Bloomberg analisti: Bitcoin tıpkı 2018 gibi dip yapıyor ama…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in kıdemli analisti, mevcut Bitcoin rallisinin 2018 yılında dip oluşturma sürecine benzediğini belirtiyor. Tabii bu iyi bir işaret. Ancak yine de işin içine makro ekonomik koşullar girdiğinde kripto para piyasasına bir uyarıda yapıyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Bloomberg analisti: Bitcoin tıpkı 2018 gibi dip yapıyor ama…

Bloomberg Intelligence’in kıdemli makro ekonomi analisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) tıpkı 2018 yılında olduğu gibi dip oluşturduğunu söylüyor. Tabii bu sefer makro ekonomik koşulların farklı olduğuna dikkat çekiyor.

Scott Melker’e yeni bir röportaj veren McGlone, Bitcoin’in son yaşanan 20.000 dolar bölgesine rallisini, 2018 yılında BTC fiyatının 5.000 dolar civarında dip oluşturma formasyonu ile kıyaslıyor. Şöyle açıklıyor:

“Global ölçekte hala piyasalardan likidite çekilmesi var. Tarihte daha önce görülmemiş düzeyde ve bunun iyi bir sebebi var. Ve eğer hisse senetleri ve riskli varlıklar yükselirse, yine de likiditenin hâlâ merkez bankaları tarafından kısıtlanması olasılığı var.

Benim bu grafikte size göstermek istediğim ise Bitcoin fiyatının tıpkı 2018 yılında 5.000 dolar civarında dip yapması gibi şimdi de 20.000 dolar civarında bir dip oluşumu var. Buradaki en büyük fark ise size burada beyaz çizgi ile gösterdiğim federal fon vadelileri. O zaman Fed zaten para politikasını gevşetmeye başlamıştı. Biz de dibi koruyarak buradan yükseldik. Ardından ise 2019 yılındaki olayı gördük.”

İlgili – Analistten Bitcoin için uyarı! Coin Bureau’nun yeni 2023 tahmini

Bloomberg analisti: Bitcoin tıpkı 2018 gibi dip yapıyor ama...

Kaynak: Mike McGlone/Scott Melker

McGlone burada bir uyarı yaparak, Bitcoin’deki yükselişin devam etmeyebileceğini de söylüyor. Ona göre buradaki temel sorun makro ekonomik koşullardan gelen zorluklar ve ABD merkez bankası Fed’in faiz artırma politikası. Fed’in faiz artırma kararları riskli varlıklara aşağı yönlü bir baskı uyguluyor.

Bitcoin fiyatının ralliye devam etmeyeceğinin bir işaretinin de NASDAQ’da gördüğünü söylüyor. Çünkü olan göre NASDAQ muhtemelen 200 haftalık hareketli ortalamanın altına kayacak. Son bir yılda ise NASDAQ ile Bitcoin arasında sıkı bir korelasyon mevcuttu.

İlgili – Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: