1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Analistten Bitcoin için uyarı! Coin Bureau’nun yeni 2023 tahmini

Analistten Bitcoin için uyarı! Coin Bureau’nun yeni 2023 tahmini

Analistten Bitcoin için uyarı! Coin Bureau’nun yeni 2023 tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto analiz kanalı Coin Bureau, piyasadaki düşüşün 2023 yılında da devam etmesini bekliyor. Analistin 2023 yılı Bitcoin tahmini ve yaptığı uyarılara bakalım.


Analistten Bitcoin için yeni dip uyarısı! Coin Bureau’nun yeni 2023 tahmini

Popüler YouTube kanalı Coin Bureau’nun sunucusu Guy Turner, kripto ve Bitcoin’deki düşüş trendinin 2023 yılında da devam etmesini beklediğini söylüyor.

Digital Asset News’taki bir tartışma sırasında açıklamada bulunan analist Guy Turner, kripto ile korelasyonundan dolayı geleneksel piyasaları izlediğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Dikkat edilmesi gereken çok şey var. Özellikle de Fed’in yapacakları ve alacağı kararların etkileri yakından izlenmeli. Eğer nicel gevşeme politikasına geçerse, bu bazı şeylerin ciddi bir şekilde yanlış gittiğinin işaret olacak. Ben aynı zamanda ev piyasası ve hisse senetleri piyasasını da izliyorum. Çünkü açıkça görüyoruz ki hisse senetleri ile kripto arasında bir korelasyon var.”

İlgili – Bitcoin (BTC) neden 21.000 dolara yükseldi? Boğa rallisi mi, boğa tuzağı mı?

Bitcoin fiyatı için 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin’in son aylardaki performansı ve yeni yükselişi

Hisse senetleri ve emlak piyasası ile ilgili karamsar öngörülerinden dolayı analist Turner, kripto para ve Bitcoin fiyatlarında da daha fazla düşüş bekliyor. Ona göre hisse senetleri piyasası yeni bir düşüş yaşayacak. Kripto da buna bağlı olarak yeni bir dip yapacak. Yatırımcı ve traderler arasında da böyle bir beklenti olduğunu vurguluyor.

İlgili – Ünlü analist Bitcoin rallisi konusunda iyimser: İşte, BTC için hedefi

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Ocak’da 16.581 dolardan işlem görürken, son bir haftada 20.000 doları geçen bir ralli yaşadı. Ancak analiste göre BTC bu rallinin devamını getiremeyecek.

“Peki, insanlar ne beklemeli? Genel olarak yatay bir seyir olacak. Ancak tabii zaman zaman da pump göreceğiz ki bu olduğunda insanlar yaşananları hızla unutacak.”

Analist Guy Turner, kripto piyasası için zaman zaman iyi haberler olabileceğini de belirtiyor. Ancak piyasanın toparlanmasının daha zaman alacağını vurguluyor.

Kaynak


Total
0