fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor

Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor

Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockstack STX ve Chiliz CHZ son günlerin parlayan 2 kripto parası. İleride adlarını daha sık duyabileceğimiz bu 2 kripto para için ideal alım bölgeleri neresi?


Blockstack STX ve Chiliz CHZ

Kripto para yatırımcısı temelde iki ayrı kategoriye ayrılıyor. Bunlardan ilki kısa süreli al sat yaparak kar elde etme peşinde olan kesim. Bu kategorideki yatırımcılar yaklaşan etkinliklere veya grafiklerdeki sinyallere göre konum alıp alım girer ve kısa süre sonra çıkarlar. Projenin karakteristiği veya yönetici ekibin güvenirliği gibi kriterlere bakmazlar.

Diğer kesim ise uzun süreli yatırım peşindedir. Bu ekibin en favori coini, sektörün liderli olan Bitcoin’dir. Zira Bitcoin hemen hemen hiçbir zaman kısa vadeli kar amacıyla satın alınmaz. Bitcoin takviminde takip edilecek etkinlik yoktur. Bitcoin hiçbir zaman (altcoinlerin neredeyse tamamında görülen) ortaklık haberlerine konu olmaz.

Uzun süreli yatırım için Bitcoin’e ilaveten Ethereum ve Ripple gibi sektörün devleri de tercih edilebiliyor. Ancak uzun vadede güven veren proje sayısı kısıtlı. 2019’un sonlarına doğru ilerlediğimiz bugünlerde yeni bazı kripto para projeleri de uzun vadeli yatırımcıların radarına takılmayı başardı. Bunlardan en çok bilineni ve tercih edileni Blockstack (STX).

Blockstack STX

Blockstack’ı daha yakından tanımak isterseniz sektörün saygın isimlerinden Barış Kardeş’in Koinmedya için kaleme aldığı bilgilendirici yazı serisini okuyabilirsiniz:

5 yazıdan oluşan bu serinin tamamını aşağıdaki twitter floodundan da takip edebilirsiniz. Bu tweet serisinde ileride patlama yapabilecek, muhtemel Coinbase coinlerine özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kripto fenomenlerinden Selcoin’in de uzun vadeli yatırım için tercih ettiğini belirttiği Blockstack SEC’den onaylı ilk kripto para olarak biliniyor. Ayrıca henüz 10 gün önce yani 25 Ekim tarihinde Binance’da listelendiğini ve işleme açıldığını belirtelim.

Blockstack STX ve Chiliz CHZ Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor

Binance grafiği bize yalnızca 10 günlük veri sunuyor. Bu yüzden yalnızca 4 saatlik ve 1 saatlik grafikler üzerinden okuma yapabiliyoruz. Yukarıdaki 4 saatlik grafik bize 3 adet destek/direnç bölgesi sunuyor. Daha zar olan alt koridor konsolidasyon bölgesi olarak görev yaptı. Varlık bu bölgeye 29 Ekim tarihinde adım attı ve dün itibariyle konsolidasyonunu tamamladı. Zira dün STX 2086 satoshi değerinden 2831 satoshi değerine kadar ani yükseliş sergiledi. Daha yakın okuma yapmak için saatlik grafiğe bakalım

Blockstack STX ve Chiliz CHZ Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor

Yukarıdaki saatlik grafik bize varlığın ideal alım bölgesine doğru alçaldığını gösteriyor. Teknik analizde Fibo 61.8 ile 65 arasındaki bölge golden pocket olarak tanımlanır. Bir varlık ani yükseliş sergiledikten sonra bu seviyeye kadar alçalabileceği öngörülür. Daha fazla düşüş elbette mümkündür ancak ideal alım bölgesi için Fibo 65 sınırı genel kabule dönüşmüş durumda. Eğer ki son STX yükselişini kaçırdıysanız alım için fiyatın bu seviyeye inmesini bekleyebilirsiniz.

Chiliz CHZ

Bu aralar adından söz ettiren bir diğer proje ise Chiliz. 6 Eylül tarihinde Binance’da listelenen Chiliz’in grafiğine baktığımızda adeta STX’in gelecekteki halini görebiliyoruz. STX grafiğinde olduğu gibi listelem sonrası yaşanan çöküş, devamında gelen yatay hareket (konsolidasyon) ve devamında gelen yükseliş hareketi.

Blockstack STX ve Chiliz CHZ Blockstack gündem: STX fiyatı nereye gidiyor

Chiliz (CHZ) Binance borsasında listelendiği gün 135 satoshiye kadar yükseldi. 20 gün içinde fiyat 49 satoshiye kadar geriledi. Bu bölgede 10 gün kadar konsolide olduktan sonra asıl yükselişine başlayan CHZ  bugün 215 satoshiyi gördü. Yazı yayına hazırlandığında 192 satoshi değerinden işlem görüyordu.

Yukarıdaki grafik günlük ölçekte. Yani her bir mum çubuğu 1 günlük fiyat hareketini resmediyor. Grafikteki son 4 büyük mum çubuğuna dikkat. Son derece büyük bir momentum ile karşı karşıyayız. Varlık 4 günde %100 değer kazandı. Bu seviyeden sonra giriş yapmak tehlikeli olabilir. Yeni giriş için düzeyde geri çekilme beklenmeli.

Chiliz ile ilgili gelişmeleri twitter fenomenlerinden Altuğ Öztürk‘ün hesabından da takip edebilirsiniz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.