Home Kripto para Haber Borsa Haber Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı
koinmedya_brave

Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı

Binance SEC onaylı Blockstack STX tokeni listeleme kararı aldı
0
fairspin_koinmedya

Binance, Blockstack STX tokeni listelemeye başlıyor. Buna ek olarak STX kurumsallar için olan Hashkey Pro borsasında da desteklenecek.


Blockstack STX tokeni işlemleri artık Binance’de

Başlıca kripto para borsalarından Binance, listelediği tokenlere Blockstack’i (STX) de ekleyerek ağını genişletiyor.

23 Ekim’de yapılan duyuruya göre, kripto para borsası 25 Ekim’den itibaren STX/Binance Coin (BNB), STX/Bitcoin (BTC) ve STX/Tether (USDT) paritelerinde işlemleri de müşterilerine açıyor. Binance müşterileri, işlemler başlamadan önce de STX yatırmaya başlayabilirler.

Binance dışında, STX ayrıca kurumsal borsa olan Hashkey Pro’da da işlem görmeye başlayacak. Blockstack, ayrı bir basın açıklaması yayımlayarak, ABD’de bulunan yatırımcılar için tokeni alacak ya da satacak yetkili hiçbir borsa ya da işlem platformunun olmadığını da bildirdi.

İlgili – Binance US altcoinler listesine yenilerini ekliyor: IOTA ve BUSD

Blockstack’in token teklifi SEC’ten onay alan ilk kripto para

Blockchain tabanlı kuruluş olan Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) dijital token arzı için olay alabilen ilk kriptoydu. Sonuçta da SEC’in “Regulation A+” yönetmenliği çerçevesinde 23 milyon dolarlık yatırım fonu toplayabilmişti.

Haberlere göre, Blockstack kurucuları Muneeb Ali ve Ryan Shea, SEC’ten “Reg A+ offering” konusunda yeşil ışık görmek için 10 ay uğraşmış ve yaklaşık olarak 2 milyon dolar da para harcamışlardı. Ali, “A+ Yönetmenliği” üzerinden düzenlenmiş ilk coin arzı (initial coin offering) sunmak için buna özel bir protokol geliştirmek zorunda kaldıklarını açıklamıştı.

A+ Yönetmeliği, erken fon ihtiyacı olan girişimlere yönelik alternatif bir halka arz olarak ortaya çıkmıştı. A+ Yönetmeliği fonlaması, 2012 yılında “Jumpstart Our Business Startups Act” yasası ile yürürlüğe girmişti.

İlgili – Binance US işlem hacmi günlük 10 milyon doları aştı

Blockstack, Lambda okulu ile kodlama eğitimi için işbirliği yapacak

Öte yandan Blockstack, online Lambda okulu ile işbirliği yapacak. Burada öğrenciler Blockstack uygulamalarını kodlamayı öğrenecek ve Uygulama Madenciliği Programı ile aylık gelir elde etme imkanı elde edecekler.

Lambda CEO’su Austen Allred’e göre, bu işbirliği sonucunda öğrencileri gerçek bir gelişme deneyimi kazanacaklar. Buna ek olarak yaptıkları iş üzerinden ek gelir kazanabilecekler.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X