Anasayfa İnceleme Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Birinci Bölüm)

Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Birinci Bölüm)

Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Birinci Bölüm)
0
koinmedya_googlenews

Merhaba sevgili okurlar. Blockctack’in Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“Blockstack Nedir?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız.

Blockstack (STX)  Nedir?

Sanırım en başta söylememiz gereken ve Blockstack’e dâir en çarpıcı veri ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmış ilk token projesi olmasıdır.

Kim bilir, belki de Blockstack bunun nimetlerinden biri olarak 2 gün önce (23 Ekim) Binance’te listeleneceği haberini aldı.

koinmedya_brave

Peki Blockstack Nedir?

Blockstack; geliştiricilerin ve kullanıcıların âdil ve güvenli bir şekilde etkileşime girebilecekleri, yeni nesil uygulamalara olanak tanıyan, desantralize (merkeziyetsiz) uygulamalar için yeni internet olarak tasarlanmış bir platformdur.

Blockstack, geliştiricilere ve tüketicilere dijital haklar getiren âdil ve açık bir internet sağlamak üzere tasarlanmış protokoller ve geliştirici araçları oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanıyor.

Dünyanın önde gelen dağıtık sistem uzmanlarından bazılarının başında bulunduğu Blockstack, kullanıcıların ekosistemde uygulamadan uygulamaya ekleyebilecekleri, şifre temelli giriş yapma gereksinimini ortadan kaldıran Blockstack ID ile birlikte kendi verilerine sahip olmalarını sağlıyor.

Sonuç: gizlilik, güvenlik ve özgürlük.

Blockctack’in Sunduğu Desantralize Bilgi İşlem Ağı Nedir, Neleri Kapsıyor?

Dijital yaşam için kişisel anahtarlar.

Kullanıcılar, tüm yazılım etkileşimlerini, e-postalarını, aboneliklerini ve sosyal ağlarını açan anahtarlara sahip olacaklar. Bu anahtarlar kullanıcıların ellerinde ve kontrolleri altındaki fiziksel anahtarlara benzer (bazı durumlarda fiziksel).

Bu sitemde şirketler artık bu anahtarları oluşturamuyor veya yönetemiyor. Çünkü güvenlik birinci sınıf bir konudur.

Kullanıcılar sağlık bilgilerini, uygulamalarını (app) ve ilişkilerini özetle hem kimliklerini hem de bu kimliğe bağlı verileri koruyan sistemler istiyor.

Kullanışlı ve denetlenebilir.

Uygulamalar, mevcut bulut uygulamaları gibi kolayca kullanılabilir olacak, ancak açık protokoller ve denetlenmelerini sağlayan kodlar ile yazılacak.

Yenilik odaklı.

Merkezi olmayan bir bilgisayardaki kod ve veriler kurumsal ve diğer sınırlardan yoksundur, sonuç olarak; küresel bir iş gücü kolayca katkıda bulunabilir ve/ya bunlardan faydalanabilir.

Blockstack teknolojisi, insanların yazılımı kullanma, yaratma ve internetten faydalanma alışkanlıklarını değiştiriyor.

Blockstack Ekosistemi nedir?

Blockstack STX Blockstack Projesi (STX) Nedir? (Birinci Bölüm)

Blockstack Ekosistemi; Blockstack teknolojisini, üzerinde çalışan uygulamaları ve onunla çalışan insanları destekleyen tüzel kişiler ve topluluk yapılarıdır.

Ekosistemin misyonu; tüm kullanıcılar için gizlilik, güvenlik ve özgürlüğü tesis eden ve koruyan açık ve desantralize bir interneti teşvik etmek ve geliştirmektir.

Devam edeceğiz…

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabım için TIKLAYINIZ.

X