Blockchain sosyal medya platformlarında nasıl kullanılabilir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain teknolojilerini, ‘İnternet 3.0’ ın ​​temelli ve başlangıcı olarak gönül rahatlığıyla adlandırabiliriz. Ancak bugünün uygulama ve teknoloji şirketleri için bu ne anlama geliyor?

Blockchain teknolojisi şüphesiz yeni bir teknolojik çağ başlattı. Blok zincirinin kurumsal çözümler olarak uygulanması, geleneksel sistemlerde bulunmayan daha yüksek bir verimlilik ve şeffaflık seviyesine izin vermiştir. Mali, sosyal ve teknolojik sektörler blok zincir teknolojisinin yeni platformlara uygulanmasından etkilenmiştir.

Ancak bu, dünyanın en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan sosyal medya için ne anlama geliyor? Sosyal medyanın son yirmi yılın en büyük yeniliklerinden biri olduğunu inkar etmek aptalca olur. Sosyal medya platformları, dünyadaki birçok sektörde değişimin katalizörü olmuştur. Dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları sosyal medyanın kullanımından doğrudan etkilenmektedir ve bunlardan doğrudan faydalanmaktadır.

Bununla birlikte, yakın zamanda popüler sosyal medya platformları, en önemlisi Facebook ve Youtube ile ilgili çok sayıda tartışma yaşandı. Popüler video paylaşım platformu, yakın zamanda paranın değerini düşürme ve gölge hesapların yasaklanması suçlanması nedeniyle yakın zamanda tetiklendi. Daha önce ana gelir kaynağı olarak Youtube reklam gelirine dayanan çoğu ‘Youtubers’ (Youtube içerik yaratıcıları) finansal açıdan istikrarlı kalabilmek için vites değiştirmek zorunda kaldı.

Facebook, blok zincirinin ve kripto topluluklarının tam ortasında gerçekleşen bir kararla, kripto para birimleri ile ilgili tüm reklamları yasaklamıştı. Bu kripto satışı ile ilgili reklamların sansürü, şifreleme ile ilgili reklamların ve dolayısıyla genel pazarın erişimini sınırladığı için piyasayı olumsuz etkilemektedir.

 

 

Steemit blockchain-based social media platform


 

STEEMIT: YÜKSELEN VE GELİŞEN SOSYAL MEDYA PLATFORMU

Steemit adlı yeni bir sosyal medya platformu, sosyal medya platformlarının çalışma şeklini değiştirmeye çalışıyor. Sansür Steemit’teki bir sorun kadar büyük değil çünkü platform, asgari sansürle (tabii ki içinde) çok geniş bir konunun yayınlanmasına izin vermektedir.

Steemit’in geleneksel sosyal medya platformlarına göre bir başka özelliği, Steemit’teki içerik yaratıcılarının reklamlar veya sitenin kendisi yerine platform üyeleri tarafından ödenmesi.

Steemit, popüler sosyal medya platformu Reddit gibi yükselten bir sistem kullanmaktadır; bununla birlikte, tek başına bir rakamı temsil eden bir upvote yerine Steem şifrelemesinin bir bölümünü temsil etmektedir. Bu sistem, içeriğin okuyucularına klasik reklam ödeme stilinde olduğu gibi herhangi bir yazı göndermek yerine hangi makaleleri ve / veya içerik parçalarını beğendikleri (ve bu nedenle ödeme yaparlar) yalnızca içeriği artırmalarına izin verir. Ayrıca, içerik oluşturucunun alacağı Steem kriptokrasitesinin miktarını değiştirecek olan upvote’unuzun ‘gücünü’ de değiştirebilirsiniz. Bu basit sistem, platformun rekabet gücünü artırır.

Steemit, daha önce fırsatlar ve meyve verme imkânı bulunmaması gibi barikatlarla karşılaşan yeni içerik yaratıcı dalgalarına izin verir. Dünyadaki herkes, platforma erişebilir ve sitede sahip oldukları içerik konusunda ücret alabilir.

61.000’in üzerinde insan Steemit’i günlük olarak kullanıyor. Bu sayı yüz milyonlarca günlük kullanıcıya sahip Facebook gibi geleneksel bir platforma kıyasla mikroskopik görünebilir ancak bu sayının yalnızca 3 ay önce bu sayının yarısı kadar olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Steemit’in platformlarının son zamanlarda hızla yükselmesinin sebebi açıktır.Yüksek kaliteli ve ayrıntılı içerikler attıkca platform giderek daha populerleşiyor..

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Blockchain sosyal medya platformlarında nasıl kullanılabilir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.