Dünyanın en zenginleri Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

bitcoin haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forbest’te ilk sıralarda bulunan Dünyanın en zenginleri Bitcoin hakkında ne düşünüyor? Genel anlamda yaşlı milyarderler Bitcoin’e daha şüpheli bakıyor.


Dünyanın en zenginleri Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Bitcoin hayatımıza gireli 10 yıl oldu ve Bitcoin’in kapılarını araladığı yeni çağda birçok blockchain tabanlı ödemeler sistemi ortaya çıktı. Bitcoin ve blockchain teknolojisi ekonomik anlamda birçok ezberi bozuyor. Örneğin blockchain tabanlı ödemeler sistemi devlet gibi merkezi otoriteler tarafından kontrol edilemiyor. Bitcoin taraftarlarına göre Bitcoin ve kripto paraların arzı devlet mekanizmalarınca manipüle edilemiyor. Forbes’te ilk sıralarda yer alan dünyanın en zenginleri Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

  • Jeff Bezos

Amazon’un sahibi olan Jeff Bezos, Forbes’e göre 130 milyar dolarlık net servete sahip. Bezos’un Bitcoin’e yatırımda bulunduğu iddia ediliyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in bir sonraki boğa koşusundan Amazon’un etkili olacağını düşünüyor. Fakat Amazon’un Bitcoin’i bir ödeme sistemi olarak kullanacağı konusu henüz netlik kazanmadı.

  • Bill Gates

100 milyar dolarlık servetin sahibi Bill Gates 2014 yılına kadar Bitcoin hakkında olumlu düşüncelere sahipti. Bu tarihten sonra fikrini değiştirdi ve Bitcoin’in illegal kullanımına dikkat çekti. Bill Gates, 2018 yılında CNBC’ye Bitcoin hakkında verdiği demeçte Bitcoin ve ICO’ları spekülatif bulduğunu ileri sürdü.

  • Warren Buffet

Ünlü milyarder Buffett, Bitcoin hakkındaki olumsuz düşüncelerini hiç değiştirmedi. Bitcoin ve kripto paraların özünde hiçbir değer taşımadığını ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: Warren Buffett yine eski Warren Buffett: Justin Sun fikirlerini değiştirmemiş

Top 3’teki zenginlerin yanında Tim Draper, Michael Novogratz ve David Marcus gibi isimlerden de bahsetmek gerekiyor. Bu isimler Bitcoin’in en ateşli savunucularından. Bitcoin ve blockchain teknolojisinin dünyayı değiştireceği düşünüyor.

Lütfen Bkz: Ripple ağı Ethereum gibi yeni coinlere ev sahipliği yapabilir


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünyanın en zenginleri Bitcoin hakkında ne düşünüyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.