BitTorrent BTT coinden büyük gösteri

bittorrent btt coin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitTorrent BTT coin haftalık %275 oranında artarak ilk ona girmeyi başardı.

BitTorrent BTT coinden büyük gösteri

Geçtiğimiz haftalarda THETA ile başlayığ Filecoin ile devam eden altcoin yükseliş gösterileri bu hafta BitTorrent ile devam etti.

BitTorrent BTT coin hafta boyunca artarak CoinMarketCap listesinde ilk ona girmeyi başardı. Bu süreçte BitTorrent, 12,1 milyar dolarlık market cap değerine ulaştı. BTT coinin son 24 saatteki artışı ise %51,62

BTT coin şu anda bir düzeltme aşamasına girmiş durumda. BTT yazım anında 0,01157 dolardan işlem görüyor ve 10. sıradaki yerini, yine haftanın bir başka yeşil coini Chainlink’e kaptırmış durumda.

 

BitTorrent btt coin
BTT/USD TradingView

 

BitTorrent’te neler oluyor?

Bilindiği üzere BitTorrent, uzun zamandır kripto alanında yer alan bir P2P dosya paylaşım protokolü. Ancak fiyatın bu denli yükselmesine neyin neden olduğunu tam olarak söylemek mümkün değil.

Bu noktada fiyatın yükselmesine etkin olan bir gelişme Poleniex borsasından geldi. 25 Mart’ta kripto borsası Poloniex, BTT stake servisi hizmete soktu. Ne var ki daha sonra anlaşıldı ki Poleniex, TRON kurucusu Justin Sun’ın da aralarında bulunduğu bir grup tarafından satın alınmış. Justin Sun aynı zamanda BitTorrent’in de başında bulunuyor.

Neticede BTT stake etmek isteyen alıcıların baskısı fiyatı tetikleyen unsur olabilir.

 

Altcoinlerde alım baskısı

Bitcoin’in 58-59 bin aralığında konsolitte olduğu şu dönemde altcoinlerde önemli bir alım baskısı var. ETH, BNB, DOT ve XRP geçtiğimiz hafta %20’lerde yükseliş gösterdiler.

Ethereum yeni bir ATH zirvesi elde ederken, BNB 3. sıradaki yerini korudu ve Polkadot 5. sıraya yükseldi. Asıl ilginç olan ise, yaşanan onca karmaşaya rağmen XRP’nin %17 oranında bir artış göstererek son 3 yılın en yüksek fiyatlarına ulaşmış olması.

 

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BitTorrent BTT coinden büyük gösteri
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.