BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması

Bitcoin bu seviyeyi geçerse
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto para borsası BitMEX’in kurucusu, ABD’deki bankacılık krizinin büyük bir Bitcoin ve kripto rallisi tetikleyeceğini söylüyor. Ünlü ismin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması

BitMEX kurucu ortaklarından Arthur Hayes, dev bir Bitcoin ve kripto rallisine hazırlandığını söylüyor. Kripto sektörünün ünlü ismine göre, ABD’de Biden yönetimi, Amerikan bankacılığı krizinin daha fazla yayılmaması için mücadele edecek.

Bir dizi tweet üzerinden açıklama yapan Hayes, ABD merkez bankası Fed’in tamamen faiz artışlarını durdurmak zorunda kalacağını düşüyor. Buna ek olarak sisteme para enjekte etmeye başlayacak. Böylece riskli varlıklara bir sermaye akışı başlayacak. Özellikle de kripto para sektörüne.

İlgili – Balina ve kripto yatırımcıların bir haftalık Bitcoin birikimi inanılmaz!

Hayes böyle bir tahmin paylaşıyor. Tam da ABD bankacılık krizinin devam ettiği ve First Republic Bank hisselerinin bugün yüzde 75 düştüğü bir ortamda. Yatırımcılar ise portföylerini yeniden değerlendirmek için uğraşıyor. Bireyler ve şirketler ise aynı zamanda ülkenin bölgesel bankalarındaki varlıklarının güvenliğini kontrol etmeye başladı.

Hayes ise tüm bu yaşananların sonucunun artık belli olduğunu düşünüyor. Ona göre sonuç yeni bir boğa rallisi. Özellikle de kripto paralar gibi riskli varlıklarda büyük bir yükseliş olacak diyor. Ayrıca Fed’in yeniden para basma moduna geçmeye hazır olduğunu söylüyor.

ABD’de bankacılık ile ilgili söz konusu gelişmeler yaşanırken Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları dikkat çeken bir ralli yaptı. Cuma günü 19.662 dolar dip fiyattan işlem gören Bitcoin fiyatı bu yazı hazırlanırken 24.231 dolardan işlem görüyor. İnanılmaz yüzde 23’lük bir yükseliş var.

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki hızlı yükselişin 2 önemli sebebi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.