1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması

BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması

BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen kripto para borsası BitMEX’in kurucusu, ABD’deki bankacılık krizinin büyük bir Bitcoin ve kripto rallisi tetikleyeceğini söylüyor. Ünlü ismin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


BitMEX kurucusundan Bitcoin ve kripto için dev ralli açıklaması

BitMEX kurucu ortaklarından Arthur Hayes, dev bir Bitcoin ve kripto rallisine hazırlandığını söylüyor. Kripto sektörünün ünlü ismine göre, ABD’de Biden yönetimi, Amerikan bankacılığı krizinin daha fazla yayılmaması için mücadele edecek.

Bir dizi tweet üzerinden açıklama yapan Hayes, ABD merkez bankası Fed’in tamamen faiz artışlarını durdurmak zorunda kalacağını düşüyor. Buna ek olarak sisteme para enjekte etmeye başlayacak. Böylece riskli varlıklara bir sermaye akışı başlayacak. Özellikle de kripto para sektörüne.

İlgili – Balina ve kripto yatırımcıların bir haftalık Bitcoin birikimi inanılmaz!

Hayes böyle bir tahmin paylaşıyor. Tam da ABD bankacılık krizinin devam ettiği ve First Republic Bank hisselerinin bugün yüzde 75 düştüğü bir ortamda. Yatırımcılar ise portföylerini yeniden değerlendirmek için uğraşıyor. Bireyler ve şirketler ise aynı zamanda ülkenin bölgesel bankalarındaki varlıklarının güvenliğini kontrol etmeye başladı.

Hayes ise tüm bu yaşananların sonucunun artık belli olduğunu düşünüyor. Ona göre sonuç yeni bir boğa rallisi. Özellikle de kripto paralar gibi riskli varlıklarda büyük bir yükseliş olacak diyor. Ayrıca Fed’in yeniden para basma moduna geçmeye hazır olduğunu söylüyor.

ABD’de bankacılık ile ilgili söz konusu gelişmeler yaşanırken Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları dikkat çeken bir ralli yaptı. Cuma günü 19.662 dolar dip fiyattan işlem gören Bitcoin fiyatı bu yazı hazırlanırken 24.231 dolardan işlem görüyor. İnanılmaz yüzde 23’lük bir yükseliş var.

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki hızlı yükselişin 2 önemli sebebi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: