Balina ve kripto yatırımcıların bir haftalık Bitcoin birikimi inanılmaz!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analiz şirketi, Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 doların altını gördüğünde balina ve diğer yatırımcıların bu fırsatı değerlendirdiğini bildiriyor. Sadece bir hafta için yatırımcıların düşük fiyattan ne kadar BTC biriktirdiğine bakalım.


Balina ve kripto yatırımcıların bir haftalık Bitcoin birikimi inanılmaz!

Kripto para analiz şirketi Santiment, Bitcoin balina ve avcı hesapların, buna 10 ile 10.000 Bitcoin arasında kripto paraya sahip adresler dahil, son bir haftada 40.577 BTC satın aldığını bildirdi. Bu kadar coin 821,5 milyon dolar değerinde.

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatlarındaki hızlı yükselişin 2 önemli sebebi

Dev Bitcoin yatırımcıları sıkı bir birikim dönemi yaşadı. Analiz şirketi ise bunu göz önüne alarak, yatırımcıların BTC için sırada ne olduğunu öğrenmek için geleneksel piyasalara bakılması gerektiğini vurguluyor.

“Kripto para piyasasının kötü geçen haftasının sorunlusu balina (whale) ve avcı (shark) adresler değil. Aslında 10 ile 10.000 BTC arasında coine sahip adresler toplamda 821,5 milyon dolar değerinde geri alım yaptı. Hem de bu orta ölçekli çöküşün ortasında. Kripto paraların hisse senetleri ile korelasyonu izlenmeli.”


Analiz şirketine göre, traderler artık ilgi odaklarını altcoinlerden Bitcoin’e kaydırdı. Geçen haftaki gerilemenin piyasalara böyle bir etkisi oldu. Santiment yaşananların piyasada bir yön değişiminin işareti olabileceğini de belirtiyor. Şöyle açıklıyor:

“Yatırımcılar artık yeniden BTC’ye odaklanmaya başlıyor. Temmuz 2022’den bu yana BTC vs altcoin tartışmalarında en yüksek seviyeye ulaşıldı.”

Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 17 yükselerek şu an 24.083 dolardan işlem görüyor.

İlgili – ABD hükümetinden 3 dev Bitcoin transferi: Milyar dolarlık BTC nereye gitti?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Balina ve kripto yatırımcıların bir haftalık Bitcoin birikimi inanılmaz!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.