ABD hükümetinden 3 dev Bitcoin transferi: Milyar dolarlık BTC nereye gitti?

ABD'den, resesyondan kurtulmak için muhteşem taktik!! Bitcoin'i nasıl etkiler?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yeni bir Bitcoin balinası hareketi kaydedildi ki bu dev BTC cüzdanı ABD hükümetine ait. ABD, toplamda milyar dolarlık Bitcoin transferi yaptı. Bu paraların nereye gönderildiğine bakalım.


ABD hükümetinden 3 dev Bitcoin transferi: Milyar dolarlık BTC nereye gitti?

Kripto para analiz şirketi PeckShield, ABD hükümetinin aniden dev miktarlarda Bitcoin transferleri yapmaya başladığını bildirdi. Bu BTC’leri hükümetin, yasa dışı bir pazar yeri olan Silk Road’dan ele geçirerek el koyduğu bildiriliyor.

PeckShield, ABD’nin az önce 9.826 BTC’yi (yaklaşık 217 milyon dolar değerinde) kripto para borsası Coinbase’e transfer ettiğini açıkladı. Bu Bitcoin’ler açık pazarda satılmak amacıyla gönderildi.

Bunun dışında ABD hükümeti toplamda 867 milyon dolar değerinde 39.175 BTC daha transfer etti. Bu kadar coin ise iki farklı adrese gönderildi. Ancak paraların gittiği bu iki adresin hiçbir kripto para borsası ile bağlantısı bulunmuyor. Bu coinlerin nereye ve ne amaçla gönderildiği bilinmiyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatları bugün neden düştü? İşte, 2 önemli sebebi

PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“El koymalarla elde edilen 49k BTC (1 milyar dolar değerinde) ABD hükümeti güvenlik güçlerinin cüzdanlarından Coinbase (yaklaşık 9,8k BTC, 217 milyon dolar değerinde), bc1qf2…fsv (30k $BTC) ve bc1qe7…rdg (9k BTC) adreslerine gönderildi.”

Silk Road, yasa dışı online bir pazar olarak 2011 yılında Ross Ulbrich tarafından kurulmuştu. Bu pazar, ödeme yöntemi olarak BTC kullanıyordu. O zaman birçok kişi Bitcoin transferlerinin tam bir gizlilik içinde olduğunu düşünüyordu. Ancak öyle olmadığı sonradan ortaya çıktı.

İlgili – Bitcoin fiyatı 2023’te ATH yapabilir mi? Ünlü analistten önemli açıklama 

Silk Road 2013 yılında kapatılırken, kurucusu Ulbrich de şartlı tahliye imkanı olmadan müebbet hapis cezası çekiyor. Devamlı suç işleme, uyuşturucu satma, kara para aklama, sahte kimlik belgeleri düzenleme ve siber suçlar işleme gibi bir dizi suçtan yargılanmıştı.

ABD, Kasım 2021’de ve Mart 2022’de Silk Road ile bağlantılı toplam 51.351 BTC’ye el koymuştu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD hükümetinden 3 dev Bitcoin transferi: Milyar dolarlık BTC nereye gitti?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.