1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. BitMEX kurucusundan Bitcoin rallisi tahmini: İşte, tarihi ve sebebi

BitMEX kurucusundan Bitcoin rallisi tahmini: İşte, tarihi ve sebebi

BitMEX kurucusundan Bitcoin rallisi tahmini: İşte, tarihi ve sebebi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası BitMEX’in kurucusu, Bitcoin’in önünde boğa bir piyasa olduğu söylüyor. Analist, BTC’de ne zaman yükseliş beklediğini açıklarken, bu rallinin sebeplerine de açıklama getiriyor.


BitMEX kurucusundan Bitcoin rallisi tahmini: İşte, tarihi ve sebebi

BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes, kripto para piyasasında düşen aktifliğe rağmen Bitcoin (BTC) fiyatının önünde önemli bir yükseliş olduğunu açıklıyor.

Hayes, yeni makalesi üzerinden yaptığı açıklamada, ABD merkez bankası Fed’in faiz kararlarının bir Bitcoin boğa rallisi tetikleyeceğini söylüyor.

BitMEX kurucusu, Fed’in rezervdeki paranın faizini ödemek için muhtemelen daha fazla para basacağını düşünüyor. Bu da piyasadaki likiditeyi artıracak. Hayes, Fed’den faiz ödemeleri alan varlıklı para sahiplerinin muhtemelen riskli varlıklara yöneleceğini de ifade ediyor.

“Ödenecek tüm bu faiz, varlıklı yatırımcıları harekete geçirecek. Varlıklı yatırımcılar ise ellerine daha fazla para geçince ne yapacak? Onlar riskli varlıkları satın alacak. Altın, Bitcoin, AI teknoloji hisse senetleri ve diğer. Tüm bu varlıklar, hükümetin para basmasından yarar sağlayacak.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

bitcoin BitMEX kurucusundan Bitcoin rallisi tahmini: İşte, tarihi ve sebebi

BitMEX borsasının kurucusu Arthur Hayes

Hayes, Bitcoin için gerçek boğa piyasasının ise üçüncü çeyreğin sonu ve dördüncü çeyreğin başında başlayacağını da düşünüyor.

İlgili  – Bitcoin ve Ethereum fiyatı Haziran’da ne olur? Ünlü analistten BTC ve ETH analizi

Şu an kripto para piyasasındaki hareketlilik çok düştü. Bu konuda açıklama yapan BitMEX kurucusu, genelde yaz aylarında piyasaların böyle olduğunu ifade ediyor. Ancak bu durumun daha sonra değişeceğini de ifade ediyor.

Bitcoin fiyatı konusunda da görüşünü paylaşan ünlü isim, BTC’nin yeniden 20.000 doları test etmeyeceğini ifade ediyor. Ona göre para riskli varlıklara akmaya başladığında burada güçlü bir taban desteği oluşacak. Önümüzdeki dönemde daha fazla BTC almayı düşündüğünü de açıklıyor.

İlgili – Güncel Litecoin fiyat tahmini, geleceği ve 2023 – 2025 beklentileri

Kaynak

Etiketler: