1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitmain gündemi: Bitmain’in yeni madencilik cihazı Antminer S19

Bitmain gündemi: Bitmain’in yeni madencilik cihazı Antminer S19

Bitmain gündemi: Bitmain’in yeni madencilik cihazı Antminer S19
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitmain en güçlü madencilik rigini Antminer S19 tanıtıldı. Yeni model tüm ASIC Bitcoin mining donanımlarının tahtını sallıyor.


Bitmain en güçlü madencilik rigini Antminer S19

Madencilik donanımlarında rekabet gittikçe kızışıyor. Ünlü madencilik donanımı tedarikçisi Bitmain, son teknoloji ve en güçlü madencilik rigini tanıttı. Yeni ASIC modelinin adı Antminer S19.

Lütfen Bkz: Kraken yöneticisi için hedef: Bitcoin 100 bin dolar

Yeni donanımın hash oranları 115 TH/s seviyesine kadar çıkabiliyor. Bu donanım kripto para piyasalarına oyun değiştirici olarak geliyor. Yeni modeli Bitmain, resmi twitter adresinden duyurdu. Aşağıda bu tweet’i görüyoruz.

Yukarıdaki açıklamalara göre Antminer S10 serisinin iki varyasyonu var: 95 TH/s ve 90TH/s. Enerji tüketimi ise 34.5 ± %5. Antminer S19 Pro ise 110 TH/s ve 105TH/s çeşidi ile karşımıza çıkıyor. Enerji tüketimi ise 29.5 ± %5.

Lütfen Bkz: Çin ekonomisindeki olası kriz senaryosu ve Bitcoin

Bitcoin madenciliğinde yeni modellerin gelişmesi Bitcoin’in ağını da güçlendiriyor ve transfer süresini hızlandırıyor. Ayrıca Bitcoin üretim maliyetini aşağıya çekiyor. Bitmain ve Canaan arasındaki olası rekabet, madencilerin işini daha ada kolaylaştırabilir.

Mayıs 2020’de halving ile beraber madencilerin ödülleri yarı yarıya azalacak. Bununla beraber yeni teknoloji ile madencilik maliyetlerinin azalması, mining endüstrisi için bir motivasyon kaynağı olabilir.

Yeni madencilik ürünlerinin geliştiriliyor olması donanım tedarikçilerinin piyasalara yönelik olumlu algısını farklı biçimde yansıtıyor. Bitcoin ve kripto paraların geleceği hakkında iyimser olduklarını gösteriyor.

Kaynak