Anasayfa Bitcoin Kraken yöneticisi için hedef: Bitcoin 100 bin dolar

Kraken yöneticisi için hedef: Bitcoin 100 bin dolar

Kraken yöneticisi için hedef: Bitcoin 100 bin dolar
0
koinmedya_googlenews

Kraken yönetici Dan Held Bitcoin’in klasik bir konjonktürde hareket etmeyeceğini ve ciddi bir pump ile Bitcoin 100 bin dolar hedefine ulaşabileceğini ileri sürüyor.


Bitcoin 100 bin dolar hedefi

Kraken borsası yöneticisi Dan Held ve Nuggets News’ten Alex Saunders karşılık Bitcoin’in geleceği hakkında konuştu. Held, Bitcoin’in 2008 yılı krizinin hemen devamında piyasaya çıktığını belirtti. Held’e göre bu dönemde para politikalarının manipüle edilmesinin Bitcoin’in doğuşuna katkısı oldu.

Dan Held, 2013 yılında Bitcoin ilk balonunu yaşadığında Bitcoin ile alakalı iş yapmaya karar verdiklerini belirtiyor.

Saunders’in Bitcoin’in bugünkü konumu hakkında ne düşünüyorsunuz soruna ise “dijital altın” kavramının kendisini heyecanlandırdığını belirtti. 2013 yılına kıyasla günümüzde daha fazla insanların kripto para piyasalarına girdiği ve yetenekli insanları projeler geliştirdiğini görüyoruz.

Lütfen Bkz: Büyük havayolu şirketi kripto para ödemelerini kabul etmeye hazırlanıyor

Held’e göre Bitcoin klasik bir iş çevirimini (konjonktür) takip etmeyecek ve ciddi bir pump ihtimali taşıyor. Dan Held, Bitcoin için 100 bin dolarla başlayan rakamların yaşanabileceğini ileri sürüyor.

Şu ana kadar Bitcoin 10’ün üzerinde balon yaşadı ve dünyan nüfusunun sadece yüzde 0.5’ine ulaşabildi. Daha fazla insana ulaştığında fiyatlar rahat biçimde artabilir.

Saunders’un Bitcoin için tehditler neler sorusuna Held şu şekilde cevap veriyor: Bitcoin’in küresel para olma rotasında ilerliyor. Tehdit ise devletin (veya devletlerin) Bitcoin’i yasaklaması olacaktır. Ancak insanlar yine de Bitcoin’i kullanacak bir yol bulacaktır. Devletlerin Bitcoin’i tehdit olarak görmeleri resmi para politikalarının zayıf olduğunu kabul ettikleri anlamına gelecektir.

Bir sonraki balonda ABD nüfusunun yüzde 20-30’u Bitcoin’i kullanmaya başladığında o zaman Bitcoin asıl tehdit olacaktır.

Dan Held, büyük şirketlerin yöneticilerinin blockchain gibi teknolojiler hakkında fikirleri olmadığını ileri sürüyor.

Lütfen Bkz: “Corona virüsü ödeme biçimlerini değiştirebilir”: Prof.Dr. Emre Alkın

Saunders, ayrıca başta FED olmak üzere bazı merkez bankalarının çelişkilerine dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl FED Başkanı kripto paralarının çok düşük piyasa hacmine sahip olduğunu söylemişti. Bu ifadesinden birkaç ay sonra ise stabil coin’lerin regüle edilmesi gerektiğinden bahsediyor. Piyasalar bu kadar küçükse stabil coin’lerden bu kadar neden korkuluyor. Dan Held da Saunders ile benzer eleştiriler getiriyor.

Kaynak

Etiketler:
X