Bitfinex Kazakistan’da dev bir adım attı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitfinex Kazakistan’da ilerlemeye devam ediyor. Bitfinex’in blockchain  tabanlı yatırım ürünü sağlayıcısı Bitfinex Securities, Kazakistan’ın ulusal finans merkezi Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) düzenlenen yatırım borsasını 6 Eylül’de resmi olarak duyurdu.

 

Bitfinex Kazakistan’da düzenlenen tahvil tokeni platformunu başlattı

 

Bitfinex’in yeni güvenlik belirteci platformu, blockchain tabanlı hisse senetlerine, tahvillere ve yatırım fonlarında olası sorunlara karşı güvenli kullanım için yeni düzenlemelerin tanıtıldığı süreci başlattı.

 

Hong Kong yatırım kripto para borsası Bitfinex, Kazakistan’da düzenlenen yeni bir STO platformunu başlatarak tahvil tokeni sektörüne giriyor.

 

Bitfinex’in blockchain  tabanlı yatırım ürünü sağlayıcısı Bitfinex Securities, Kazakistan’ın ulusal finans merkezi Astana Uluslararası Finans Merkezi’nde (AIFC) düzenlenen yatırım borsasını 6 Eylül’de resmi olarak duyurdu.

 

Yeni STO, finans sektöründeki gelişmeyi desteklemek için Astana Finansal Otoritesi (AF uygulamalarında AIFC Hizmetleri) kapsamında bir sanalFC Laboratuvarı çalıştırılacağı açıkladı.

 

Astana’da bulunan Bitfinex Securities, yatırımcılara, tokenize edilmiş menkul kıymetlerini halka açık olarak takas etmek isteyen ihraççılar için sermaye artırarak portföylerini çeşitlendirmenin daha fazla yolunu sağlayarak 7/24 erişilebilir olacağını açıkladı. “Sektör için bu anlamlı ve büyük bir adım,

Bitfinex, duyuruda, özellikle blockchain tabanlı hisse senetleri ve tahviller ile birlikte yatırım fonları da dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi finansal ürünlere erişim fırsatı sağlayacağını açıkladı.

 

Bitfinex Securities’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, yeni platformun “dünyadaki türünün en likit değişimini” sağlamayı hedeflediğini söyledi. “Bitfinex Securities, halihazırda mevcut, verimsiz sermaye piyasaları tarafından yetersiz hizmet alan küçük ve orta büyüklükteki şirketlere hizmet vermeyi amaçlayan  düzenlenmiş bir platform sağlıyor” diye ekledi.

 

Yasal bir açıklamaya göre, Bitfinex Securities, platformda işlem yapması yasak olan geniş bir yargı alanı ve kişi listesine sahiptir. Yasaklanmış kişiler arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı  bireyler, Kanada, İsviçre, İngiliz Virgin Adaları, Venezuela, Avusturya ve İtalya vatandaşları veya sakinleri bulunuyor. Yasaklanmış yargı yetkileri ise , İran, Küba, Kırım bölgesi ve diğerleri dahil olmak üzere Kazakistan, Amerika Birleşik Devletleri, Britanya Virjin Adaları veya Birleşmiş Milletler tarafından kapsamlı bir ambargoya tabi olan herhangi bir ülkelere yargı yetkisini içeriyor.

 

 Dünyanın en büyük kripto madenciliği şirketlerinden bazıları, ülkedeki madencilik tesislerini ve hizmetlerini yürütmek için yerel kuruluşlarla birlikte çalıştığı için, Kazakistan son zamanlarda küresel kripto para topluluğunun artan ilgisini çekiyor. Çin’de bir kripto madenciliği baskısı sırasında, Canaan gibi kripto madenciliği devleri Haziran ayında operasyonlarını değiştirdi ve Kazakistan’da yeni dönemle birlikte yeni işler başlattı.

 

Bu yılın başlarında Kazakistan hükümeti, yerel kripto endüstrisinin gelişimini desteklemek, ülkenin kripto düzenlemelerini iyileştirmeyi ve ülkenin küresel kripto pazarındaki konumunu güçlendirmeyi planlayan bir yol haritası üzerinde çalışmaya başlamıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitfinex Kazakistan’da dev bir adım attı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.