1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitfinex Borsası Gündem: BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği sunuyor

Bitfinex Borsası Gündem: BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği sunuyor

Bitfinex Borsası Gündem: BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği sunuyor
0

Bitfinex borsasının türevler platformu, BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği sunuyor. Yeni “perpetual swaps” işlemleri traderlere bugünden itibaren Bitcoin hakimiyeti üzerinden spekülasyonlara imkan sağlıyor.


Bitfinex borsası BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği başlatıyor

Kripto para borsası Bitfinex’in türevler platformu bugün (6 Mayıs 2020) yeni “perpetual swaps” ürünü çıkarıyor. Bu ürün traderlere Bitcoin (BTC) hakimiyeti üzerinden spekülasyon yapmaya imkan tanıyacak.

Bitcoin hakimiyeti (ya da Bitcoin dominance), BTC’nin kripto para piyasası toplam değerinin yüzde kaçına sahip olduğu gösteriyor. Kripto topluluğundan birçokları için bu veri çok önemli. Aynı zamanda altcoinlerin ne kadar yükseldiği ya da gerilediğine de işaret eder.

Coin360’ın verilerine göre, BTC hakimiyeti şu an yüzde 67.

koinmedya_brave

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Bitfinex borsası BTC hakimiyeti ile para kazanma seçeneği sunuyor

Türev ürünü – BTC hakimiyeti ile para kazanma

Bitfinex türevlet platformunun “Bitcoin Dominance Perpetual Swap” (BTCDOM) ismini verdiği bu ürünü, görünüşe göre piyasada bir ilk. Borsa, bu ürünün “long ve short vadeli işlemlere göre daha fazla sermaye tasarruflu, uygun maliyetli ve daha az volatiliteli” olduğunu savunuyor.

Bitcoin’in toplam kripto para piyasa değerindeki payının spot piyasa fiyatından nispeten daha az değiştiği göz önüne alındığında yukarıda borsanın öne sürdüğü argüman ikna edici görünüyor. Bir yıl önce BTC hakimiyeti yüzde 58’in altındaydı. Haziran 2019’dan bu yana da yüzde 60-70 aralığında kaldı. Sadece 12 Mart 2020’de bir defa dikkat çeken bir hareketlenme yaşanmıştı.

Söz konusu sözleşmelerle işlemler TSİ ile 12.00’da başladı.

İlgili – Haftanın Önemli Bitcoin Haberleri: BTC’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Bitfinex temsilcisi Cointelegraph’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bitcoin zaman zaman güvenli liman bir varlık olduğunu gösterdi ve dijital altın olarak görülmeye devam ediyor. Covid-19 krizinın başlamasından sonra Mart ayında global piyasalarda çöküş gördük. Zaman zaman BTC işlem hacminde yükselişler gördük…. Biz, halving sonrasında arz yarı yarıya azalırken talebin hala aynı kalacağına inanıyoruz.”

Kaynak