Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
64.233,78 USDT
eth
ETH
-0.94%
Ethereum
3.485,45 USDT
bch
BCH
0.21%
Bitcoin Cash
383,77 USDT
xrp
XRP
-0.88%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.02%
Litecoin
74,15 USDT
bnb
BNB
-0.02%
Binance Coin
586,00 USDT
sol
SOL
-0.5%
Solana
133,93 USDT
avax
AVAX
-8.6%
Avalanche
25,12 USDT
ada
ADA
-0.23%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.3%
Poladot
5,68 USDT
doge
DOGE
-0.6%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.15%
Shiba Inu
0,00 USDT

Oyun, blockchain ve kripto üçlüsünü buluşturan dev proje!

Cross chain nedir? - DeFi için hayati öneme sahip zincirler arası köprüler hakkında her şey...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

80’li jenerasyonun vaz geçilmesi Atariler, Atari token ile tekrardan hayat buluyor. Atari şirketinden seksenlileri heyecanlandıran adım!


Oyun, blockchain ve kripto üçlüsünü buluşturan dev proje!

Duck Hunt, Berzerk, Tetris, Tsubasa, Super Mario, Mortal Kombat, Kung fu Master ve daha birçok oyunu ile Atari bir neslin kalbini kazanmayı başardı. Kişisel Bilgisayarların (PC) yaygınlaşması ile Atari oyun endüstrisinde rekabet günü kaybetti ve piyasadan çekildi. Uzun bir sessizliği ardından Atari podyumlara tekrardan geri dönüyor.

Atari bu sefere teknolojik yenilikte rekabeti kaybetmek istemiyor. Blockchain teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak tekrardan oyun endüstrisinde rekabet gücüne ulaşmayı hedefliyor.

Lütfen Bkz: Altcoin gündem, haber ve son dakika gelişmeleri

Atari, blockchain ağı olarak kendisine Enjin blockchain’ini seçti. Söz konusu ortaklığı Enjin, kendi resmi twitter adresi üzerinden kamuoyuna duyurdu. Aşağıdaki tweet’te Enjin tarafından yapılan duyuruyu görüyoruz.

Blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş Atari oyunları, oyun severlere nakde çevrilebilecek kripto paraları hediye olarak dağıtacak. Zorlu levelleri geçerek finale ulaşan Atari kahramanlarının sanal dünyada gösterdikleri başarılar, NFT (Non-Fungible Token) tokenları ile ödüllendirilecek. Eşsiz ve benzersiz nitelikte olan NFT’ler için kripto para piyasalarında bir fiyat belirebilecektir. Atari severler NTF’lerini bozdurarak nakde hızlı biçimde çevirebilecekler.

Enjin Blockchain’in Enjin Coin (ENJ) isimli kripto parası ise CoinMarketCap’te 95’inci sırada yer alıyor. ENJ Coin’in toplam piyasa değeri yazının kaleme alındığı saatte 112 milyon dolar ve ENF 0.137 dolardan alıcı bulabiliyor. Aşağıdaki grafikte ENJ Coin’in 2020 yılı boyunca göstermiş olduğu performansı görüyoruz.

atari Oyun, blockchain ve kripto üçlüsünü buluşturan dev proje!Kaynak

Atari token geliyor

Seksenli neslin özlemle hatırlayacaktır: Street Figther, Duck Hunt, Tetris, Goal, Tsubasa, Super Mario, Mortal Kombat, ve onlarca Atari oyunlarından birini mutlaka bu jenerasyon hatırlayacaktır. Atari o kadar hayatımıza girmişti ki her okul sokağında mutlaka bir Atari Salonu vardı. Bayram haçlıkları özenle Atari Salonları için biriktirilirdi. Zamanla Atari salonları yerini internet cafelere bıraktı.

atari Oyun, blockchain ve kripto üçlüsünü buluşturan dev proje!

Ünlü Atari şirketi oyun piyasasında kullanılmak üzere Atari tokenlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Söz konusu tokenlar oyun endüstrisinde, şans oyunlarında ve alışverişte kullanılacak.

Lütfen Bkz: Ethereum alım-satım rehberi: Ethereum nasıl satın alınır? Ethereum yatırım ve Ethereum geleceği beklentileri

12 Haziran tarihinde yapılan duyuruya göre Atari şirketi, Atari tokenları için Unikrn ile anlaştı.

atari Oyun, blockchain ve kripto üçlüsünü buluşturan dev proje!

1972 yılında California merkezli kurulan şirket, teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak blockchain tabanlı oyunlar endüstrisine giriş yaptı. Atari daha önce başka bir blockchain şirketi olan Arkane ile anlaşma gerçekleştirdi.

Atari, video oyunları ile blockchain’i entegre etmeye çalışıyor. Ayrıca bu endüstriye özel kullanım alanı olan kripto paralar üretecek. Belki de bazı zorlu oyunları bitirenler ya da Atari oyunları turnuvalarında dereceye girenler ödüllerini Atari ve Pong gibi tokenlar üzerinden alacaklar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.