okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.49%
Bitcoin
69.806,45 USDT
eth
ETH
-0.92%
Ethereum
3.755,11 USDT
bch
BCH
-1.32%
Bitcoin Cash
508,18 USDT
xrp
XRP
-0.55%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.04%
Litecoin
87,34 USDT
bnb
BNB
0.25%
Binance Coin
620,12 USDT
sol
SOL
2.28%
Solana
182,22 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
41,39 USDT
ada
ADA
-0.67%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.17%
Poladot
7,60 USDT
doge
DOGE
-1.26%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

BitcoinZ coin rehberi: BitcoinZ nedir? BTCZ coin nedir?

BitcoinZ (BTCZ) Nedir
BitcoinZ (BTCZ) Nedir? yatırım yapılır mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitcoinZ  nedir? BTCZ nedir?  Yıllar geçtikçe yeni Bitcoin çeşitleri ortaya çıkmaya başladı. Çatallaşma olarak adlandırılılan bu yeni stil ile Bitcoin konseptine farklı bir anlam kazandırılmaya çalışılıyor. BitcoinZ, gerçek Bitcoin’in “Bitcoin 2.0” olduğunu iddia ediyor, ve görünüşe göre bu durum olası gibi


 

BitcoinZ nedir? CTCZ coin nedir?

 

bitcoinz-nedir

Kısaca BitcoinZ nedir?  Adından da anlaşılacağı gibi, BitcoinZ coin anonimleştirme özellikleri sunmak için zk-SNARKs oyun kitabından bişeyler kapmış gibi. Ancak zk- SNARKs kullanmadığını belirteyim. Daha fazla alım-satımlar için daha büyük bloklar tasarlamak gibi…Ayrıca Bitcoin Cash‘in birkaç yönünü de içeriyor. Önceki Bitcoin forkları göz önüne alındığında, BitcoinZ’in öne çıkması zor olacaktır. ASIC dirençli madenciliği dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.

 

BitcoinZ coin temel özellikleri

 

Bitcoin’in gizlilik ve anonim özellikleri, gizlilik odaklı kripto paralar düşünüldüğünde daha zayıftır.  Bu, kullanıcıların çoğu için problem olmamıştır. Geçtiğimiz iki buçuk yıl içinde, gizlilik ve anonimlik sunan Altcoin‘lerin popülaritesindeki artış, bu özelliklere sahip kripto paralar için büyüyen bir pazar olduğunu göstermektedir. BitcoinZ bu konuda bir isim yapmak istiyor. Bunu yapmak içinde, işlem anonimliği için zk-SNARK teknolojisine benzer bit teknoloji kullanıyorlar. Bitcoin’in kendisi  teknolojiye dayanan çok ihtiyaç duyulan güvenlik güncellemelerini alabilmesi mümkün iken; BitcoinZ, sıradan bir yöntemle  zk-SNARKs‘la bağlantı ilintilenen  bir para birimi değildir. Çünkü geçmişte bunun gibi  onlarcası zaten yapıldı .

ilginizi çekebilir:  Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

BitcoinZ madenciliği

Belki de BitcoinZ hakkında en önemli husus, ASIC direncini her zaman koruyabilmesidir. Para birimi, özel cihazlar yerine GPU’ madeninden çıkarılmak üzere tasarlanmıştır. ASIC madencileri ağdan Hash algoritması aracılığıyla resmi olarak “yasaklandı” ve bu statüyü korumak için oluşan Hard Fork‘lar gelecekteki yol haritasının bir parçası haline geldi.

ASIC madenciliği, kripto para biriminin ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, bunun BitcoinZ‘nin büyümesini engelleyip etkilemeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

ilginizi çekebilir:  Bitcoin madenciliği rehberi: Bitcoin nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

BitcoinZ gelecek vadediyor mu?

BitcoinZ bugün halihazırda mevcut olsa da, ihtiyaç duyulan bazı düzenlemeler var. Mobil cüzdanlarla uyumlu zk-SNARK tabanlı sorunlar devam edecek gibi ancak ilerleme de kaydediliyor. Yazılımcılar “maskeleme teknolojisi” üzerinde çalışıyorlar. Bunun da ne olacağı belli değil.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.