okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.61%
Bitcoin
68.866,86 USDT
eth
ETH
2.88%
Ethereum
3.857,52 USDT
bch
BCH
-1.83%
Bitcoin Cash
484,61 USDT
xrp
XRP
-2.05%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.23%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
-0.23%
Binance Coin
601,00 USDT
sol
SOL
-3.59%
Solana
162,32 USDT
avax
AVAX
-3.55%
Avalanche
36,92 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.51%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-3.58%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.78%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki nedenleri açıkladı!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü piyasa stratejisti Sven Henrich, Bitcoin’in yaşanan krizin ardından yükselişe geçmesinin arkasındaki nedenleri açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki nedenleri açıkladı!

Lider kripto para birimi 2021 yılının kasım ayında 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerlerini gördü. Aralık ayından bu yana yaklaşık 3 aydan fazla bir süredir beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Dünyadaki ekonomik krizin derinleşmesi ile oluşan enflasyonist baskı merkez bankalarını harekete geçirdi. Fed, faiz artışı kararı aldığını duyurdu. Bu küresel piyasaları etkilediği gibi kripto para piyasasını da etkiledi. Artık kripto pazarında daha çok finans kuruluşu ve kurumsal şirket var. Bu kurumsal artış kripto piyasasını küresel finansal piyasalara daha fazla eklemlendiriyor. Alınan kararlar artık kripto piyasasını daha hızlı etkiliyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Ardından Rusya’da konuşulan yasaklar ve Ukrayna’ya açılan savaş piyasalardaki çöküşü derinleştirdi. Ancak BTC’nin pes etmeye niyeti yok.

Northmantrader.com’un kurucusu ve pazar stratejisti Sven Henrich, Bitcoin’deki son yükselişin arkasındaki nedenleri ele aldı. Henrich, ilk olarak benimsenme ve genişlemenin devam ettiğini belirtti. eBay’in kripto paraları ödeme seçeneği olarak ekleyeceğini açıklamasının önemli olduğun vurguladı. Analist, ikinci olarak Ukrayna krizinin kripto paraların geleneksel yöntemler kesildiğinde bir fon toplama aracı olarak rolünü gözler önüne serdiğini düşünüyor.

İlgili: eBay’den Bitcoin ve kripto paraları uçuracak hamle!

Bitcoin’deki teknik gelişmeleri de ele alan analist Bitcoin’in şubat ayında hisse senetlerine karşı daha düşük seviyeler gördüğünü ve olumlu bir ayrışmanın kilit bir eğilimin savunmasını olduğunu belirtti.

Analist, aynı zamanda son yaşanan olayların yaptırım uygulanan para birimlerinin Bitcoin’i güvenli bir sığınak olarak arayabileceğini gösterdiğine dikkat çekti. Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılması sonucu kripto piyasasında kripto paralara yöneleceği konuşuldu.

Tüm gelişmelerin arasında lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %15 değer kazandı. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,100 dolardan işlem görüyor. BTC, 45,000 dolarlık sert direncin üzerine sıçramayı başarırsa önü daha açık görünüyor. Kripto paranın piyasa değeri ise yeniden 800 milyar doların üzerine çıktı.

Günlük BTC fiyat hareketleri

bitcoin

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.