1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin ve kripto paralarda krizi sonlandırabilecek hamle!

Bitcoin ve kripto paralarda krizi sonlandırabilecek hamle!

Bitcoin ve kripto paralarda krizi sonlandırabilecek hamle!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan eBay, kripto paraları bir ödeme seçeneği olarak eklemeyi planlıyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin ve kripto paralarda krizi sonlandırabilecek hamle!

Kripto paraların benimsenme oranı artıyor. Dünyada birçok insan kripto paraları bir ödeme aracı olarak kullanmaya başladı. Kullanım arttıkça büyük firmaların  kripto paralara ilgisi yoğunlaşıyor.

Ödeme yöntemi ve transferleri daha uygun maliyete ve hızlı yapması kripto paraları cazip hale getiriyor. Özellikle online alışverişi tercih edecek insanların kullanım kolaylığı nedeniyle kripto paralara daha çok ilgi gösterdiğini görüyoruz.

bitcoin

Dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan eBay’dan ödeme yöntemi olarak kripto paraları ekleme hamlesi gelebilir. eBay’in CEO’su Jamie Iannone, Pazar günü The Street’e verdiği röportajda, şirketin şu anda kripto para ödemelerini kabul etmese de sektörü incelediklerini kısa süre içerisinde konu ile ilgili bir açıklama yapabileceklerini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

10 Mart’ta yapacakları yatırımcı toplantısında kripto paralar ile ilgili bir gelişme açıklanabilir. eBay’in bu hamlesi kripto paraları değerini artıracak bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

“Platformda almamız gereken diğer ödeme biçimlerini değerlendirmeye devam ediyoruz. Şu anda platformda kripto para birimini kabul etmiyoruz. Ancak 10 Mart’ta, ödemeler, reklamlar ve odak kategorilerimizle ilgili daha detaylı açıklamalar yapacağız.” 

Iannone ayrıca, NFT’leri içeren işlemlerde etkileyici bir artış kaydettiklerini ve şirketin, fiziksel veya dijital mal ayrımı yapmaksızın insanların ticaret yapabilecekleri bir platform olmayı amaçladığını belirtti.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

eBay, Mayıs 2021’de NFT satışına başlayan ilk e-ticaret platformu olmuştu. Şirket o tarihlerde de kirpto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak benimseyeceğinin sinyalini vermişti.

Crypto.com’un kullanıcıları arasında yakın tarihte yaptığı bir ankete göre kripto para kullanımının yaygınlaşacağı görülüyor. Ankete katılanların %75’i alışverişlerinde kripto para kullanmak istediklerini belirtti. Worldpay kullanıcılarının ise %60’ı alışverişlerinde kripto paraları kullanabileceklerini söylüyor. Önümüzdeki yıllarda nakit kullanımın azalacağı ve dijital ödemelerin artacağını gösteren birçok anket çalışması mevcut. Dünya ödeme yöntemlerinde bir dönüşüme sahne olurken sahnenin yıldızı kripto paralar olacak.

Kaynak

Etiketler: