1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, yaptığı açıklamada Bitcoin ve kripto para piyasasının ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü yatırımcı Bitcoin’in ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı!

Yılın son çeyreğine girmek üzereyiz. Fed’in faiz artırmaya devam etmesi ve enflasyonun %2 seviyesine gelene kadar artıracağı beklentisi yatırımcıları daha temkinli olmaya itti. Bu nedenle riskli varlıklar olarak adlandırılan yatırım grubundan bir uzaklaşma olduğunu görüyoruz. Kripto para piyasası yaşanan ekonomik daralmadan en fazla etkilenen sektör.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

2022 yılı Bitcoin için acı veren bir yıl oldu. BTC’nin daha önceki yıllarda gösterdiği büyümeyi bu yıl göremedik. Piyasasının lideri olan kripto paranın toplam değeri 364 milyar dolara geriledi. Bitcoin ve kripto piyasasının eski günlerine ne zaman döneceği piyasa aktörlerinin gündeminde.

 Bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, yaptığı açıklamada Bitcoin ve kripto para piyasasının ne zaman yükselişe geçeceğini açıkladı.

Kevin O’Leary, ABD’li politika yapıcıların kriptoyu destekleyeceğine dair iyimserliğini paylaştığı için politikaların dijital varlık alanındaki yatırımları etkileyeceğini belirtti.

Yatırımcıya göre gelecek politikalar, stabilcoinler için olumlu bir duruşa sahip olacak ve hem ABD doları hem de kripto piyasası için yükseliş olacak.

“Her iki tarafın da stabilcoinleri desteklemesinin nedeni, ABD dolarını küresel olarak varsayılan para birimi yapmasıdır. ABD doları ve Hazine bonoları tarafından desteklenen bir stablecoin, bir ödeme sistemi olarak düzenlenirse, egemen servet fonları ve finans kurumlarının piyasaya olan ilgisini artırabilir.”

Bitcoin’in (BTC) fiyatı 20.000 doların altına düştü. O’Leary, açık kripto politikaları uygulanmadıkça amiral gemisi kripto para biriminin büyük olasılıkla baskı altında kalacağı konusunda da uyardı. Bitcoin, geçtiğimiz yıl kasım ayında gördüğü 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek değerinin %70’ini kaybetmiş durumda.

Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri (Tüm zamanlar)

 

Bitcoin

O’Leary, ABD’nin yakında kendi kripto düzenlemesini çıkaracağına ve bunun kripto piyasasına iyi geleceğini açıkladı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19,165 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.