Loading...
btc
BTC
-0.83%
Bitcoin
64.332,35 USDT
eth
ETH
-0.78%
Ethereum
3.485,55 USDT
bch
BCH
0.4%
Bitcoin Cash
391,40 USDT
xrp
XRP
0.32%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.16%
Litecoin
73,07 USDT
bnb
BNB
-0.89%
Binance Coin
582,42 USDT
sol
SOL
-1.53%
Solana
131,52 USDT
avax
AVAX
0.3%
Avalanche
27,66 USDT
ada
ADA
0.45%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
5,66 USDT
doge
DOGE
-0.69%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-1.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’in bir sonraki adımı ne olur? Yatırımcılar ikiye bölündü

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yatırımcıları ikiye bölünmüş durumda. Yeni veriler burada keskin bir ayrışma olduğunu gösteriyor. Son verilerin işaret ettiklerine bakalım.


Bitcoin yatırımcıları bir sonraki adım konusunda ikiye bölündü

Bitcoin (BTC) fiyatı son günlerde sağa sola çekiştirilip duruyor. CME üzerindeki Bitcoin vadelileri ise BTC pozisyonlarında açık bir bölünmeye dikkat çekiyor. CME’nin haftalık yayınında yer alan veriler, ticari olmayan da bireysel yatırımcıların Bitcoin fiyatında bir sıçrama hazırlığında bulunduklarını gösteriyor. Diğer yandan aynı verilere göre, bankalar, koruma fonları ve benzer kuruluşlar yani ticari yatırımcılar Bitcoin’de net bir short pozisyona sahipler. Bu da düşüş beklediklerini gösteriyor.

Bitcoin fiyatında bireysel ve ticari yatırımcılar hiç bu kadar keskin bir ayrışma yaşamamıştı. Ticari yatırımcılar önümüzdeki hafta ve aylarda Bitcoin fiyatının düşmesini bekliyor. Tabii burada ticari yatırımcılar üstün ele sahip. Onların short pozisyon alması ve buradan gelen yorumlar sonucunda BTC fiyatı aşağı yönlü yenide adımlar atabilir.

İlgili – Bitcoin fiyatında 20,000 dolar kararsızlığı: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı zaten bir düşüş yaşıyor ve kısa süre önce olan tüm kazançlarını eritti. Yeni bir düşüş adımı ise yüzde 5 düşüşle 19,036 dolar seviyesini görebileceği anlamına geliyor. Bu gelişmenin kendisi ise yeni bir düşüş trendinin başlangıcı olabilir ki kısa sürede 19,000 doları da kırılabilir. Böyle bir düşüşü tetikleyebilecek en önemli gelişme yarın ABD’de açıklanacak işsizlik verileri olabilir. Eğer iş piyasasında bir durulma olmayacaksa, Fed’in şahin duruşuna devam etmesi bekleniyor. Bu da BTC fiyatında yeni bir düşüş ve 18,000 dolar seviyelerine kaymayı tetikler.

Bitcoin'in bir sonraki adımı ne olur? Yatırımcılar ikiye bölündü

BTC/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Fiyat hareketlerine en büyük destek ise Ağustos ayında görülen seviyede. Şu an bu Destek 1 seviyesi 19,000 dolar civarında. Bitcoin fiyatının halen bu seviyeden geri dönme şansı var. Böylece Eylül ayı için yeni bir pivot noktası oluşturur. Bu da 21,624 dolar civarında. Ancak önünde bir dizi engel var ki onlar 12,969 dolar ve 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (22 dolarda) çizgilerinde.

İlgili – Bitcoin’de %9.26 ile Ocak ayından bu yana görülen en büyük artış

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.