1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri öldürür mü geliştirir mi?

Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri öldürür mü geliştirir mi?

Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri öldürür mü geliştirir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri yok eder. Bu sansasyonel açıklama kripto para şirketi Heisenberg Capital’den geldi. Peki, şirketin söz konusu iddiası ne kadar gerçeklere dayanıyor?


Bitcoin’in 100.000 dolara çıkması altcoinleri silip süpürür

Eğer Bitcoin (BTC) 100.000 dolara çıkarsa, altcoin piyasasını tamamen bitirir. Bu çok cesur açıklamayı kripto para şirketi Heisenberg Capital yaptı. Heisenberg Capital’in bu iddiası aynı zamanda piyasada bir tartışma başlattı.

Heisenberg Capital’in tartışma başlatan bu iddiasını yer altığı tweet şöyle: “Biz piyasanın BTC dışında her şeyi reddettiğini görüyoruz. Bu bizim 2011’den bu yana üzerinde durduğumuz ana tezimizdi… BTC 100.000 dolar hedefine yükseldikçe, Bitcoin dışında her şeyin (diğer kripto paraların) öleceğine inanıyoruz.”

İlgili: 2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

Tabii ki Bitcoin halen piyasanın kralıdır ve kripto para piyasasının en baskın birimidir. Ancak buna rağmen bu açıklama çok geniş ve piyasanın içindeki bazı bilgilerden yoksundur. Piyasada bir anda kullanımdan düşebilecek birçok coin bulunuyor. Buna rağmen piyasada bir de çok fazla iyi coin ve blockchain de var.

Bitcoin en temel, güvenilir ve basit blocklardan biri ve bununla da dijital varlık/nakit olarak amacına hizmet ediyor. Bununla birlikte blockchain ve kripto para sektörü çok büyüdü ve Bitcoin’in temel amaçlarından sapan çok sayıda uygulama da ortaya çıktı.

Heisenberg Capital, bu iddiasını dile getirirken, BTC’nin piyasadaki en baskın ve tek para olduğuna dayanarak söylüyor. Ancak bu çok basit bir bakış açısıdır.

Ethereum çoğu zaman Bitcoin’in rakibi olarak adlandırılıyor. Buna dayanak olarak da Ethereum’un piyasa değerinin bulunduğu konum gösteriliyor. Ancak gerçekte Bitcoin ve Ethereum rakip değiller, çünkü biri temelde finansal işlemler içindir diğeri ise blockchain için yeni ve önemli bir kullanım amacına hizmet eder.

Heisenberg Capital’in tweetinin amacı bir tartışmayı alevlendirmekti. Ancak görünen o ki en çok Bitcoin meraklısı olanlar bile bunu ciddiye almadı. Tabii Bitcoin 100.000 dolara ulaşana kadar piyasada çok şey değişebilir.

Altcoinler hakkında daha fazlası için tıklatın.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.