1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?

Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?

Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ticaretinde ABD yine ilk sırada! Kripto para veri analiz platformu DataLight tarafından yapılan yeni bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Aylık 22 milyonun üzerinde trafiğe sahip olan ABD, kripto para ticaretinde en aktif ülke olmaya devam ederken diğer ülkelerde durumlar nasıl?

Kripto para ticaretinde ABD yine ilk sırada!

Araştırma şirketi DataLight, en popüler 100 kripto para borsasına ait web sitesi trafiğine ilişkin verileri kullanarak, bu borsalara ait trafiklerin ülkelere göre nasıl dağılım gösterdiğini ortaya koydu.

En popüler 100 kripto para borsasından alınan verilere göre kripto para ticaretinde ABD hala başı çekiyor. İlk 3 oyuncuyu tahmin etmek kolay olsa da kesinlikle rapor, bazı sürpriz sonuçlar ortaya koyuyor.

Aşağıdaki grafik, ABD’nin, 22 milyondan fazla aylık trafik ile birinci sırada yer aldığını gösteriyor. Japonya 6 milyon ile ikinci sırada yer alırken, Japonya’yı 5.7 milyon kullanıcıyla Güney Kore takip ediyor.

kripto para ticareti Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?

Kripto ticaretinde önemli bir yere sahip olan İngiltere, aylık 3.8 milyon trafik ile dördüncü sırada yer alıyor. Londra, Avrupa kripto para birimi merkezi olarak giderek daha büyük bir profil oluşturmaya devam ederken, Datalight İngiltere’ye ait bu verilerin daha da artacağını tahmin ediyor.

(bknz: Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları – Bitcoin elbette 1 numara)

DataLight’ın raporu ayrıca, dünyada ne kadar kripto para ticareti yapıldığını gösteriyor bu da veri grafiğindeki en dikkat çekici nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer dikkat çekici sonuç ise, ABD’nin listede geriye kalan 6 ülkenin tamamından daha fazla trafiğe sahip olması.

Grafikte, Grönland ve Orta Afrika’nın bazı kısımları hariç, neredeyse dünyadaki her bir ülkede kripto ticaret trafiği olduğu görülüyor. Bununla birlikte, Binance, Ekim 2018’de Binance Uganda’yı başlatmıştı. Bu girişim Orta Afrika’nın kripto paralarla tanışma sürecini hızlandırabileceği tahmin ediliyor bu da bir sonraki rapora veri olarak yansıyabilir.

Ayrıca bknz:

Ünlü analistlere göre Bitcoin için bir sonraki hedef kaç dolar?

Tom Lee: Bitcoin BitFinex’in 1 milyar dolarlık IEO girişiminden kötü etkilenebilir