Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?

Kripto para ticaretinde ABD başı çekiyor
Kripto para ticaretinde ABD başı çekiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ticaretinde ABD yine ilk sırada! Kripto para veri analiz platformu DataLight tarafından yapılan yeni bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Aylık 22 milyonun üzerinde trafiğe sahip olan ABD, kripto para ticaretinde en aktif ülke olmaya devam ederken diğer ülkelerde durumlar nasıl?

Kripto para ticaretinde ABD yine ilk sırada!

Araştırma şirketi DataLight, en popüler 100 kripto para borsasına ait web sitesi trafiğine ilişkin verileri kullanarak, bu borsalara ait trafiklerin ülkelere göre nasıl dağılım gösterdiğini ortaya koydu.

En popüler 100 kripto para borsasından alınan verilere göre kripto para ticaretinde ABD hala başı çekiyor. İlk 3 oyuncuyu tahmin etmek kolay olsa da kesinlikle rapor, bazı sürpriz sonuçlar ortaya koyuyor.

Aşağıdaki grafik, ABD’nin, 22 milyondan fazla aylık trafik ile birinci sırada yer aldığını gösteriyor. Japonya 6 milyon ile ikinci sırada yer alırken, Japonya’yı 5.7 milyon kullanıcıyla Güney Kore takip ediyor.

kripto para ticareti Kripto para ticareti en fazla hangi ülkede gerçekleşiyor?

Kripto ticaretinde önemli bir yere sahip olan İngiltere, aylık 3.8 milyon trafik ile dördüncü sırada yer alıyor. Londra, Avrupa kripto para birimi merkezi olarak giderek daha büyük bir profil oluşturmaya devam ederken, Datalight İngiltere’ye ait bu verilerin daha da artacağını tahmin ediyor.

(bknz: Tüm zamanların en çok kazandıran kripto paraları – Bitcoin elbette 1 numara)

DataLight’ın raporu ayrıca, dünyada ne kadar kripto para ticareti yapıldığını gösteriyor bu da veri grafiğindeki en dikkat çekici nokta olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer dikkat çekici sonuç ise, ABD’nin listede geriye kalan 6 ülkenin tamamından daha fazla trafiğe sahip olması.

Grafikte, Grönland ve Orta Afrika’nın bazı kısımları hariç, neredeyse dünyadaki her bir ülkede kripto ticaret trafiği olduğu görülüyor. Bununla birlikte, Binance, Ekim 2018’de Binance Uganda’yı başlatmıştı. Bu girişim Orta Afrika’nın kripto paralarla tanışma sürecini hızlandırabileceği tahmin ediliyor bu da bir sonraki rapora veri olarak yansıyabilir.

Ayrıca bknz:

Ünlü analistlere göre Bitcoin için bir sonraki hedef kaç dolar?

Tom Lee: Bitcoin BitFinex’in 1 milyar dolarlık IEO girişiminden kötü etkilenebilir

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.