okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
69.174,61 USDT
eth
ETH
0.63%
Ethereum
3.751,64 USDT
bch
BCH
-0.26%
Bitcoin Cash
493,56 USDT
xrp
XRP
0.69%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
84,87 USDT
bnb
BNB
0.3%
Binance Coin
602,06 USDT
sol
SOL
-0.31%
Solana
167,18 USDT
avax
AVAX
-0.07%
Avalanche
37,98 USDT
ada
ADA
0.07%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.68%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.78%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.85%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple XRP neden ucuz?

Ripple ve XRP için
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple XRP’nin bu kadar ucuz olmasının sebebi ne olabilir? Sektörün 3. büyük kripto parası neden ani bir yükselişle kendine güvenenlerin yüzünü güldüremiyor?


Ripple XRP’nin Bu Kadar Ucuz Olması Normal Mi?

Ripple 2018 yılı boyunca finansal kurumlar ve bankalar ile yaptığı anlaşmalarla gündeme geldi.  Etki alanını sürekli genişleten Ripple Ekim ayında xRapid ürününü piyasaya sürerek ilk ciddi adımlarından birini atmış oldu. Bugün itibariyle xRapid’in 13 ayrı üyesinin olduğun biliyoruz.

Ripple ağına katılan bankalar konuşulurken birlikten çıkanları da gözden kaçırmayalım. Japonya’nın en büyük 5. Bankası olan Resona Bank’ın Ripple MoneyTap projesinden çekildiğini siz değerli okuyucularımıza duyurmuştuk. Böylece banka RippleNet ile yollarını ayırmış oldu.

Ripple Asya-Pasifik bölgesindeki havale hizmetleri talebinin gerçekten yüksek olduğunu belirtiyor. Ripple bu bölgedeki finans ve teknoloji firmalarını yakın markaja almış durumda. Ancak Ripple henüz istediği kadar başarı sağlayabilmiş değil. Bankaların görece pahalı ve yavaş havale hizmetlerine rağmen Ripple yeterli sayıda firmayı kendine bağlayabilmiş değil.

2019’da Ripple

XRP değerinin son zamanlarda dar bir bölgeye çıkıştığını görüyoruz. Bitcoin USD karşısında değer kazandığı dönemlerde XRP Bitcoin’e karşı değer kaybediyor. Bitcoin düştüğünde ise XRP’nin BTC karşısında öne geçtiğini görüyoruz. Varlık 2019 yılının ilk çeyreğini 0.30 ile 0.333 dolar arasındaki son derece dar bir bölgede geçirdi.

Bunun sebeplerinden biri Ripple ağına bağlanmayı arzu eden finansal çevrelerin talebi olabilir. Sınır ötesi ödeme hizmetleri konusunda SWIFT ağından kesin kopuş gerçekleştireceklerse XRP değeri konusunda kafaları rahat olmalı. XRP’nin değeri sıradan bir kripto para gibi aşırı volatil hale gelirse bu belirsizlik durumu Ripple ağındaki banka ve finansal çevreleri rahatsız edecektir.

Şurasını gözden kaçırmamak gerekir bu kripto para Ripple firması tarafından doğrudam doğruya bankalar ve finans devleri için üretildi. Birçok kripto paranın birinci dereceden hedef kitlesi bireysel müşteri tabanı iken bu durum XRP’de farklı. Ripple firmasının yaptığı anlaşmalar da bu çerçeveyi güçlendiriyor.

Ripple XRP’nin bu kadar ucuz

Günlük grafikte XRP‘nin 2018 son günlerinden bu yana yaptığı performansı görüyoruz. XRP 10bin satoshi değerlerinden 6.397 satoshiye kadar düşmüş durumda. Alçalan kanal içi hareket devam ediyor. Ayrıca 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırdı. Bu da sektörde son derece kötü bir işaret olarak algılanan death cross demek. Kimi analistler artık XRP’den bir tepki hareketi beklese de teknik göstergelerin olumsuz olduğunu belirtelim.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.