fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 577639 ₺ ETH : 44020 ₺ XRP : 10.341 ₺ LTC : 2064.9 ₺ USDT : 13.551 ₺ XLM : 3.419 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin balon olamaz? İşte gerçek balonlardan farkı!

Bitcoin balon olamaz? İşte gerçek balonlardan farkı!

Bitcoin balon olamaz? İşte gerçek balonlardan farkı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Crypto Trader programının sunucusu ve kripto uzmanı Ran NeuNer, Bitcoin’i balon olarak adlandırmaya devam eden medya kuruluşlarına Twitter üzerinden sert tepki gösterdi.

Bitcoin balon olamaz, Peki neden?

Crypto Trader programının sunucusu NeuNer, Bitcoin’i balon olarak nitelendiren yayınlara Twitter üzerinden sert tepki gösterdi.  Ve “Bitcoin balon olamaz” diyerek bu tarz söylemlere karşı çıktı.

Neden Bitcoin balon olamaz?

 

Bu yayınlara saygı duymadığını söyleyen ünlü sunucu, Bitcoin’in geçen yılki yükselişi balon olarak değerlendirilmiş olsa bile, daha önce iki kez sıçrama yapan bir balon görmediğini belirtti. 

“Hala Bitcoin balon tabirini kullanmakta ısrar eden yayınlara saygı duymuyorum. Geçen yılki yükselişe balon deseniz bile, 2 kere sıçrama yapan balon hiç görmedim ben.”

Peki NeuNer’e “Bitcoin balon olamaz” dedirten sebepler ne? Bitcoin’in  gerçek balonlardan farkı nedir?

Bitcoin balon olamaz diyen NeuNer, bu paylaşımından bir gün önce kripto paralar ile ilgili başka bir tweet daha atmıştı. Bu tweet’inde ise NeuNer, şu ana kadar iki şeyin gerçekleşmesini hayal ettiğini söyledi; birincisi kripto paraların çökeceğine dair konuşmaların yapılmaması.

Çünkü NeuNer kripto paraların çöküşü ile ilgili konuşmaların geçmişte kaldığını, artık böyle bir çöküşün söz konusu olmadığını ve herkesin de bunu bildiğini ifade etti.

İkinci dileğinin de CNBC’nin konuk ve makale seçiminin daha akıllıca yapılması olduğunu söyledi. Ünlü sunucu bu paylaşımıyla, CNBC’de dün yayınlanan, “Bitcoin satın almayın, kripto paralar çökecek” gibi ifadelerin yer aldığı bir makaleye gönderme yaptı.

NeuNer’in ilk tweetine cevap veren bir kullanıcı, Bitcoin’in iki değil, 2011, 2013, 2014 ve 2018’de olmak üzere birçok kez kez sıçradığını söyleyerek eleştiride bulundu. Ancak diğer kullanıcılar, genellikle NeuNer’in düşüncesiyle aynı fikirdeydi.

Ayrıca, Ran NeuNer bu düşüncelerinde yalnız değil. Geçtiğimiz günlerde kripto yazarı ve uzmanı olan Joseph Young, Nasdaq’ın, dotcom balonu ve 2008 ekonomik krizi esnasında çökmesinin ardından değerinin iki katına çıktığından bahsetti. Ve Bitcoin’in de aynı şekilde, orta vadede hızlı bir şekilde toparlanma yeteneğine sahip olduğunu ifade etti.

(bkzn: Bitcoin aşırı alım bölgesinde – Ya çökecek ya uçacak, arası yok)

Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Tom Lee de Bitcoin’in gücüne inananlar arasında. Bloomberg ile yaptığı bir ropörtajda Bitcoin’in artık boğa piyasasına döndüğünü söyledi. Lee, Bitcoin‘in boğa piyasasına döndüğünün kanıtı olarak da 200 günlük hareketli ortalamanın kırılmasını gösterdi.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.