Home Altcoin 2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

2019’un 2. altcoin sezonu geliyor olabilir mi?

0
“sportsbet”

2019’un 2. altcoin sezonu geliyor diye bilir miyiz? Bitcoin’in son birkaç günde hızla yükselmesi ve özellikle de 6000 dolar seviyesini geçmesi ile bazı analistler altcoin sezonunun da geldiğini ifade ediyor.


2019’un 2. altcoin sezonu geliyor

Bitcoin (BTC) birkaç gündür yükselmeye devam ederken, çok önemli olarak görülen 6000 dolar seviyesini de geçti. Bu yazının yazıldığı sırada ise 6700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Birçoklarına göre bu yeni bir boğa piyasasının başlangıcıdır. Bir analist ise BTC’nin bu koşusunun yeni bir altcoin sezonunu da körüklemiş olabileceğine ve diğer kripto paraların da önemli ölçüde fiyat artışı kaydettiğine dikkat çekti.

Sermayesi şirketi Placeholder ortaklarından Chris Burniske’e göre bir dizi altcoin, BTC koşularını her zaman fiyat artışı ile takip etmiştir. Burniske’e göre söz konusu dinamik şöyle işliyor. Bitcoin balinaları fonlarını BTC’den değerinin altında olan herhangi bir altcoine aktarıyor. Bu da altcoinin fiyatını BTC’den bile daha fazla yükselmesine sebep oluyor. Bundan sonra ise altcoini satarak bu sefer daha fazla BTC alıyorlar.

bittrt_koinmedya

Chris Burniske’e göre Bitcoin kripto piyasasının “beta”sıdır. Bu da bütün piyasadaki fiyatı belirlediği anlamına geliyor. Diğer kriptolar BTC’den daha yüksek bir beta değerindedir. Bu da şu anlama geliyor. BTC’nin fiyatı değiştikçe altcoinler daha fazla daha yüksek kazançlar ve daha büyük kayıplar görecekler. Market değerleri küçük olduğu için de büyük risk içeriyorlar.

Bu analiz, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin ardından altcoinlerin yükselip alçaldığı gerçeğini kabul eden birçok kripto traderi için sürpriz olmayacaktır. Böyle bir dinamiği düşünmek çok ilginçtir ve uzun aradan sonra ilk defa böyle bir hareketliliği görme fırsatı olacaktır. Burniske bu döngünün, farklı kripto protokollerini değerlendirmek için daha iyi yöntemler bulunana kadar devam edeceğini iddia ediyor.

Altcoinler hakkında daha fazlası için tıklayın.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

coinajans
cryptopazar_koinmedya
0
0
0