1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’i Omicron da durduramadı! BTC güçlü geliyor!

Bitcoin’i Omicron da durduramadı! BTC güçlü geliyor!

Bitcoin’i Omicron da durduramadı! BTC güçlü geliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC)nin öncülük ettiği kripto para piyasası, cuma günü Omicron haberi ile düşüşe geçmişti. Ancak Bitcon çabuk toparlandı.

Bitcoin’i Omicron da durduramıyor! BTC çok güçlü

Kripto para piyasası geçtiğimiz hafta, Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19’un yeni bir türü olan ve ismine Omicron denilen varyant haberi ile sarsıldı. Ancak özellikle yeni varyanttın daha hafif semptomlar gösterdiği bilgisinin ulaşması ile birlikte piyasa Bitcoin’in öncülüğünde kendini toparlıyor.

Son 10 günde yaklaşık %20 oranında değer kaybeden Bitcoin, son 24 saatte %5’e yakın değer kazanarak, 57 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin ile beraber Ethereum da günü %6’ya yakın bir yükselişte geçirdi.

En büyük iki kripto para biriminde görülen yükseliş kripto alanının toplam market cap değerine de yansımış durumda. Kripto Market Cap değeri, 2,5 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

 

bitcoin
Kripto alanı market cap değer grafiği. Kaynak: coinmarketcap.

Kripto piyasası yeşil

bitcoin,
Kripto para piyasası ısı haritası. Kaynak coin360

Kripto para piyasası yeşile bürünürken, büyük coinler arasında günün en çok kazandıranı Solana (SOL) coin oldu. %8’in üzerinde artış gösteren SOL, 205,98 dolardan işlem görüyor.

Yine bu süreçte uzun süredir sessizliğini koruyan, Cardano (ADA) coin ve Chainlink (LINK) te yükseliş göstermiş durumda.

Piyasanın bir başka ucunda bulunan meme coinlerde de yükseliş söz konusun. DOGE ve Shiba Inu, %2’lik bir kazanç sunuyor.

 

Bitcoin piyasayı taşıyor

Kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin, gözünü 60.000 dolar hedefine dikmiş görünüyor. Geçtiğimiz süreçte bir kaç kez denemesine rağmen bu seviyeyi geçemeyen BTC bu sefer daha güçlü yükselecek izlenimi veriyor.

Bitcoin günü 60.000 dolar üzerinde kapatmayı başarırsa önümüzdeki süreçte kısa vadeli bir yükseliş trendi beklenebilir.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,316.59

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.


Total
0