1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’i elden çıkaran Ruslar, paralarını böyle korumaya çalışıyor

Bitcoin’i elden çıkaran Ruslar, paralarını böyle korumaya çalışıyor

Bitcoin’i elden çıkaran Ruslar, paralarını böyle korumaya çalışıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’ya özellikle finansal alanda uygulanan yaptırımlar üzerine Rus zenginler Bitcoin’leri elde çıkararak bu alanlara yöneliyor. Üst düzey kripto yetkililerinin anlattıklarına bakalım.


Ruslar, Bitcoin ve kripto parayı satarak bunu yapıyor

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) kripto şirketleri, kendilerine milyarlarca dolarlık Bitcoin ve kripto para satma talepleri geldiğini bildirdi. Çünkü Ruslar, ellerindeki varlıkları için güvenli liman arayışında. Kripto şirketlerinin üst düzey yetkilileri ve finans kaynakları bu yönde bilgiler aktarıyor.

Bu şirketlerin müşterilerinden bazıları kripto paraları kullanarak BAE’de emlak alanına yatırım yapmak istiyor. Diğerleri ise paralarını dolar, Euro ya da İngiliz sterlini gibi paralara çevirerek bir şeylere saklamanın peşinde.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin dip desteklere tutunabilecek mi?

BAE merkezli bir şirket, son 10 günde kendilerine İsviçreli bir brokerden çok sayıda talep geldiğini bildirdi. Bu broker, müşterilerinin milyarlarca dolarlık Bitcoin’ini satma talebinde bulundu. Çünkü müşterileri İsviçre’nin varlıklarını dondurabileceği endişesine sahip. Söz konusu şirketin yetkilisi, kendilerine ulaşan her bir talebin en az 2 milyar dolar değerinde olduğunu belirtiyor.

dubai

Bir şirketin yetkilisi, bu kadar büyük taleplerin kendilerine genelde ayda bir geldiğini belirterek şöyle diyor:

“Böyle büyük teklifler son iki haftada 5 ya da 6 tane aldık. Son dakikada geldiler ki bu nadir değil – ama hiç bu kadar ilgi görmemiştik.”

Aynı yetkili karşılaştığı ilginç olayı ise şöyle anlatıyor: “Bir adam geldi. Kim olduğunu bilmiyorum ama broker üzerinden geldi. 125,000 Bitcoin satmak istediğini söyledi. Bu inanılmaz 6 milyar dolar yapar. Evet, bunu satınca parayı Avustralya’ya göndereceğini anlattı.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

İsviçre, Rusya’ya uygulanan yaptırımları kendisi de uyguluyor. Bundan dolayı yaptırımların hedefindeki kişilerin varlıkları bu ülkede de donduruldu.

Dubai ise uzun süredir finansal merkez ve şimdi de kripto merkezine dönüşüyor. BAE, Rusya ile Batı arasındaki bu krizde taraf olmamayı tercih etti. Bundan dolayı Moskova yönetimi de Ruslara paraları için güvenli limanın bu ülke olduğu sinyalini verdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: