Bitcoin’i destekleyen ve Bitcoin’e karşı ünlüler

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finansal piyasalarda tam anlamıyla Bitcoin ve kripto para çılgınlığı yaşanıyor. Toplam kripto para piyasasının değeri 2.5 trilyon dolara çıktı. Bitcoin’in toplam piyasa değer ise 1.1 trilyon dolar. 2.5 trilyon dolarlık büyüklüğe rağmen bazı ünlüler hala Bitcoin’e karşı çıkıyor.


Bitcoin’i destekleyenler

Bitcoin’i destekleyen ünlüler arasında ilk olarak akıllara Elon Musk geliyor.

Elon Musk

Elon Musk Defi

Elon Musk ve yöneticisi olduğu Tesla, bizzat Bitcoin piyasalarına doğrudan ve dolaylı biçimde yatırım yaptı. Tweet’leri ve açıklamaları ile Bitcoin ve kripto para piyasalarında en etkili olan şahıs, şu sıralar Elon Musk.

Paris Hilton

Sosyetenin ve gece alemlerinin en yaramaz kişiliklerinden birisi olan Paris Hilton da Bitcoin ve kripto para piyasalarına ilgi duyan meşhurlar arasına yer alıyor. Paris Hilton NFT endüstrisine giriş planlıyor.

bitcoin ünlüler Bitcoin’i destekleyen ve Bitcoin’e karşı ünlüler

Snoop Dogg

ABD’li ünlü rap şarkıcısı Snoop Dogg da Bitcoin sahibi olan ünlüler arasında yer alıyor. 0.3 adet Bitcoin’e sahip olduğunu açıklayan ünlü şarkıcının daha fazla Bitcoin’i olduğu iddia ediliyor.

Kanye West

ABD Başkanlık seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Kanye West de Bitcoin sahibi olan ünlüler arasında yer alıyor. Ünlü şarkıcı ABD’li model Kim Kardashian ile evli.

Steven Seagal

90’lı yılların ünlü aktörü Steven Seagal da Bitcoin ve kripto paralara yatırım yaptı. 2020 yılında Seagal, dolandırıcı bir kripto para projesi ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile soruşturma geçiriyor.

steven seagal kripto


Lütfen Bkz: Dogecoin’deki bu tehlikeye dikkat

Bitcoin’e karşı çıkanlar

Terminatör

Terminatör ve Conan filimler ile gönülleri kazanan Arnold Schwarzenegger, Bitcoin karşıtı olan ünlüler arasında. Schwarzenegger, “Ben de Warren Buffett gibiyim anlamadığım şeylere yatırım yapmıyorum” açıklamasında bulundu.

XRP bir üst nesil kripto para

Warren Buffett

Warren Buffett bankacılık

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett Bitcoin’in karşısında yer alıyor. Buffett Bitcoin’i zehirli fare kapanına benzetiyor.

Paul Krugman

bitcoin ünlüler Bitcoin’i destekleyen ve Bitcoin’e karşı ünlüler

NY Times yazarı ve Nobel ödüllü ünlü ekonomist Paul Krugman, Bitcoin’i emlak balonu ve lale balonuna benzetiyor. Bitcoin’in özünde bir değer taşımadığını düşünüyor. 2008 krizini tahmin edebilen ünlü ekonomist, Bitcoin hakkındaki öngörüleri şimdilik tutmadı.

Bill Gates

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin 3 kişisinden biri olan Bill Gates, “Elon Musk kadar paranız yoksa Bitcoin’e yatırım yapmayın” açıklamasında bulundu. Bitcoin karşısında yer aşan Gates, şu sıralar tartışmalı bir boşanma davası süreci geçiriyor.

Lütfen Bkz: Ethereum için mükemmel bir adım!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’i destekleyen ve Bitcoin’e karşı ünlüler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.