1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Mark Cuban’dan bir destek daha! Bu kez DOGE değil

Mark Cuban’dan bir destek daha! Bu kez DOGE değil

Mark Cuban’dan bir destek daha! Bu kez DOGE değil
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin’e verdiği destekle biliniyor. Ancak Cuban’ın desteği sadece DOGE’ye değil. Detaylar haberimizde

Mark Cuban’dan bir destek daha! Bu kez DOGE değil

Non-Funglibe Tokenlar (NFT) son dönemlerin trendlerinden. NFT’ler sayesinde reel ekonomik varlıkların likiditesi artt ve ticareti kolaylaştı. Emlak dünyasından, sanat ve spor dünyasına kadar birçok alanda kullanılan NFT’ler koleksiyonerlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Dijital dünyanın hakimiyetini artırdığı bir zaman diliminden geçiyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz dönem itibari ile dijital dünya daha önceki büyüme ivmesini katlayarak ilerliyor. Kripto ekosistemi dijitalleşme ile daha geniş kitlelerin merakını çekmiş durumda.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Günlük hayatta kullanımının yanı sıra bazı anları ölümsüzleştirmek için sanata, spora yeni boyutlar kazandıran kripto ekosisteminin bu alanlarda en fazla karşımıza çıkan yeniliklerinden biri NFT’ler.  Peki NFT’ler iddia edildiği gibi bir balon mu?

NFT’ler gün geçtikçe daha fazla benimsenip destek görüyor. Ünlü iş insanı milyarder yatırımcı Mark Cuban yakın tarihli bir röportajında NFT’ler ve gelecekleri hakkında konuştu. Dogecoin’e verdiği destekle bilinen ünlü NBA takımı Mavericks’in sahibi Cuban NFT’lerin bir balon olduğunu savunanlara karşı çıkıyor.

Ancak Cuban, klasik olan birkaç NFT dışında kalanların menkul kıymetleştirilmesine karşı olduğunu da ifade ediyor.

“NFT’lerin kripto için ilgi uyandırdığını görüyorum, ancak klasik olan birkaç NFT dışında NFT’lerin bölümlere ayrılması ve menkul kıymetleştirmesinin çok abartıldığını düşünüyorum.”

Cuban sanat eserlerinin veya spor koleksiyonlarının dijitalleştirilerek NFT’lere dönüştürülmesi konusunda da birçok kişiden farklı düşünüyor. Cuban, dijital olan şeylere ilgisinin olduğunu ifade ederek NFT’lere destek veriyor.

“Satın alması kolay, satması kolay, tutması   kolay, telefonunuza bakması kolay. Bu nedenle dijital olan şeylere değer veriyoruz. Artık her şeyin sadece fiziksel olması gerekmiyor. “

NFT’lerin piyasa hacmi yaklaşık 30 milyar dolar seviyesinde. Son 24 saat içerisinde ise yaklaşık 3,36 milyar dolarlık işlem gerçekleşti.

Kaynak