okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
69.219,89 USDT
eth
ETH
2.92%
Ethereum
3.858,89 USDT
bch
BCH
-1.05%
Bitcoin Cash
488,47 USDT
xrp
XRP
-1.32%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.42%
Litecoin
84,62 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
603,27 USDT
sol
SOL
-2.06%
Solana
164,88 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
37,22 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.73%
Poladot
7,63 USDT
doge
DOGE
-2.97%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.03%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’e yatırım yapmadan önce bunlara dikkat edin!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto paralar daha fazla kişi tarafından benimsenmeye başladı. Bitcoin en gözde kripto para olarak karşımızda duruyor. Ancak yatırım yaparken bunlara dikkat etmelisiniz. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’e yatırım yapmadan önce bunlara dikkat edin!

Kripto para birimlerinin lokomotifi olan Bitcoin yıllar geçtikçe değerine değer katıyor. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para milyarderler kulübüne yeni yatırımcılar kazandırdı. Bitcoin küresel sistemde en karlı pazarlardan biri olarak karşımızda duruyor ve hala yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.

bitcoin

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda 1 trilyon doların üzerinde devasa bir hacme sahip. BTC 10 Kasım 2021’de 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü. Şu anda ise 55 bin doların biraz altında işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Yatırımcılar getirisinin yanı sıra volatil yapısına da yenilmemek için Bitcoin alıp satarken bazı şeylere dikkat etmek zorunda. Dilerseniz dikkat edilmesi gerekenlere birlikte göz atalım.

  1. Temel bilgileri öğrenin

Bitcoin’i nasıl alıp satacağınızı daha iyi anlamak için önce temel bilgileri incelemenizi öneriyoruz. Bitcoin ile ilgili en temel bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ayrıca, Bitcoin alım satımı yapılabilecek çok sayıda platform var. Bunlardan hangisinin size en uygun olduğunu belirlemek için bu platformların çalışma prensiplerine hakim olmak ve güvenliğine dikkat etmek gerekiyor. Zira kripto borsalarda dolandırcılık sıkça karşılaşılan bir durum.

Diğer tüm yatırımlarda olduğu gibi BTC alıp satarken varlığınızı korumak için önlemler almanızı öneriyoruz.

  1. Piyasa değerine odaklanın

Bitcoin satın almayı düşünüyorsanız, para biriminin mevcut değerinden ziyade toplam piyasa değerine odaklanarak yatırım yapılmasını öneriyoruz. Anlık değer değişimleri karşısında panikle hareket edilmemesi kripto para yatırımları için hayati derecede önemli.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

  1. Yatrımlarınızı çeşitlendirin

Coinmarketcap’ta listelenen yaklaşık 8,000’e yakın kripto para birimi bulunuyor. Bu kripto para birimleri içerisinden Bitcoin veya herhangi birine tüm yatırımın yönlendirilmesi büyük hata olur. Tüm yumurtalarınızı bir sepete koymak yerine yatırımınızı çeşitlendirmenizi öneriyoruz. Burada yatırım yaparken en dikkat edilmesi gereken huşulardan biri önümüze çıkıyor. Hangi kripto paraya yatırım yapmalıyız?

Projesine güvenmediğiniz ve değerini bu projelerden almayan herhangi bir kripto paraya yatırım yapmanızı önermiyoruz. Kripto paralar ile ilgili tüm bilgilere bu projelerin internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

  1. Hedeflerinizi en baştan belirleyin

Kripto para piyasası yeni bir alan ve burada en öenmli konulardan biri ne zaman alıp ne zaman satmalıyız? Eğer bu konuda uzman değilseniz kendinize gerçekçi hedefler belirleyin ve bu hedefe ulaştığınızda alım satım yapın.

Sonuç olarak kripto para piyasasında yatırım kararı aldığınızda bunu kulaktan dolma bilgiler ile ve sosyal medyadaki bilgi kirliliği ile yapmamanızı öneriyoruz. Kendi kararlarınızı piyasa ile ilgili temel bilgilere hakim olduktan sonra vermeniz ve yatırımlarınızın güvenliğini sağlamanız zarar etme olasılığınızı düşürecektir.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.