1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’den kaçan dev balinalar bakın ne almış!

Bitcoin’den kaçan dev balinalar bakın ne almış!

Bitcoin’den kaçan dev balinalar bakın ne almış!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası 2022 yılında bir durgunluk yaşarken analiz firması Santiment, Bitcoin’den kaçan dev balinaların nereye yatırım yaptığını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’den kaçan dev balinalar bakın ne almış!

Kripto para piyasası için 2022 yılı beklentilerin çok altında geçti. Piyasa uzun süre düşük seviyelerde kalırken Bitcoin, 2021 yılının kasım ayında gördüğü 68,789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzakta.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Analitik platformu Santiment, gelen Bitcoin satışlarının ardından devasa Bitcoin balinalarının yatırımlarını nereye kaydırdığını açıkladı.

Santiment , kripto balinalarının Federal Rezerv tarafından yapılan faiz artışları ve kasvetli bir ekonomik görünüm nedeniyle ABD ve diğer ülkelerdeki devlet tahvillerine yatırım yapmış olabileceğini söylüyor.

Bitcoin

 

“Tüccarlara umut veren şeylerden biri, bu yılın mayıs ayına kadar stablecoinlerin piyasa değerlerinin artmasıydı. Ancak Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) faiz artışları ve durgunluk korkuları yatırımcıların spekülatif kararlarını ele geçirmeye başladığında, büyük yatırımcıların bu kadar büyük miktarda dolara sabitlenmiş kriptoyu kenarda tutmayı haklı çıkarmaları çok daha zor hale geldi. Bu büyük kurumların ve balinaların paralarını bunun yerine ABD ve dünya hazinelerinde tutması çok muhtemel bir sonuçtur. Kripto, 2022 boyunca devam eden çok fazla belirsizlikle (şimdilik) onlar için çok çekici değil.”

Santiment’e göre, stabilcoinler Tether (USDT) ve Circle destekli USD Coin’in (USDC) birleşik piyasa değeri 10 ayın en düşük seviyesine düştü.  Analiz platformu, en büyük stabilcoinlerin piyasa değeri yükselmeye başlarsa BTC’nin değerinde bir artış görebileceğini belirtiyor.

 

bitcoin

“Boğalar, en büyük stabilcoinlerin piyasa değerlerinde bir kez daha artış olup olamayacağını izlemek ve görmek isteyecekler.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20.701 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 397 milyar dolar seviyesinde.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

Etiketler: