1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi

Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi

Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı aylar sonra ilk defa 25.000 dolar seviyesinin üzerini gördü. Bu yükselişin önemli bir sebebi ise dev balinalar ve stabil coin biriktirmeleri ile ilgili. Santiment’in açıkladığı bu önemli sebeplerin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar ve stabil coin bağlantılı 3 sebebi

Kripto para analiz platformu Santiment, Bitcoin (BTC) fiyatındaki son yükselişi, balinaların çok yüklü miktarlarda Tether (USDT) almasının tetiklediğini açıklıyor.

Santiment balina ve orta ölçekli adreslerin son 10 haftada 2,74 milyar dolarlık stabil coin Tether biriktirdiğini bildiriyor. Böylece piyasadaki kripto para alma gücü toplamda yüzde 16’ya yükselmiş oldu. Analiz şirketi şöyle açıklıyor:

“Bitcoin fiyatı son sekiz ayda ilk defa 25.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Bunun sebeplerini belirlemeye çalıştık. İlk önce orta ölçekli ve dev balina adreslerinin kilit öneme sahip alım gücünün Aralık’ın başından bu yana yükseldiğini söyleyelim. Kilit oyuncular daha fazla alım yapabilmek için stabil coin biriktiriyor.”

İlgili – 2023 yükselişini bilen analistten bir altcoin için büyük ralli açıklaması ve BTC, ETH yorumu

Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment aynı zamanda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de artmaya başladığını belirtiyor. Bu da işlem hacmi ve balinaların artık altcoin piyasasından BTC’ye kaymaya başladığını gösteriyor. Özellikle de Ocak ayından birçok altcoine ralli yaptırdıktan sonra.

Santiment, Ocak ayında yaşanan altcoin toparlanma sürecinden sonra balinaların hareketleri ve işlem hacminin BTC’ye kaymasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda yükseleceği seviyeleri açıkladı

Santiment son olarak 100 ile 1.000 BTC arasında coine sahip adres sayısında da bir artış olduğuna dikkat çekiyor. Bu da lider kripto parayı son birkaç ayın en yüksek seviyesine gönderen başlıca sebeplerden biri.

Santiment aynı zamanda Twitter üzerinden bir anket yaptı. Buna göre bir yıl öncesi ile kıyaslandığında piyasada şimdi boğa olanlar yüzde 53,8 oranında daha fazla. Bu da yükselişte etkili olan başka bir faktör olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.