Loading...
btc
BTC
0.3%
Bitcoin
66.241,10 USDT
eth
ETH
2.28%
Ethereum
3.561,22 USDT
bch
BCH
1.47%
Bitcoin Cash
429,08 USDT
xrp
XRP
1.7%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
1.56%
Litecoin
78,82 USDT
bnb
BNB
0.76%
Binance Coin
607,89 USDT
sol
SOL
1.03%
Solana
144,53 USDT
avax
AVAX
-0.26%
Avalanche
30,21 USDT
ada
ADA
-0.14%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.94%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.34%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.46%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı aylar sonra ilk defa 25.000 dolar seviyesinin üzerini gördü. Bu yükselişin önemli bir sebebi ise dev balinalar ve stabil coin biriktirmeleri ile ilgili. Santiment’in açıkladığı bu önemli sebeplerin ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar ve stabil coin bağlantılı 3 sebebi

Kripto para analiz platformu Santiment, Bitcoin (BTC) fiyatındaki son yükselişi, balinaların çok yüklü miktarlarda Tether (USDT) almasının tetiklediğini açıklıyor.

Santiment balina ve orta ölçekli adreslerin son 10 haftada 2,74 milyar dolarlık stabil coin Tether biriktirdiğini bildiriyor. Böylece piyasadaki kripto para alma gücü toplamda yüzde 16’ya yükselmiş oldu. Analiz şirketi şöyle açıklıyor:

“Bitcoin fiyatı son sekiz ayda ilk defa 25.000 dolar seviyesinin üzerine yükseldi. Bunun sebeplerini belirlemeye çalıştık. İlk önce orta ölçekli ve dev balina adreslerinin kilit öneme sahip alım gücünün Aralık’ın başından bu yana yükseldiğini söyleyelim. Kilit oyuncular daha fazla alım yapabilmek için stabil coin biriktiriyor.”

İlgili – 2023 yükselişini bilen analistten bir altcoin için büyük ralli açıklaması ve BTC, ETH yorumu

Bitcoin’deki yükselişin dev balinalar bağlantılı 3 sebebi

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment aynı zamanda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin de artmaya başladığını belirtiyor. Bu da işlem hacmi ve balinaların artık altcoin piyasasından BTC’ye kaymaya başladığını gösteriyor. Özellikle de Ocak ayından birçok altcoine ralli yaptırdıktan sonra.

Santiment, Ocak ayında yaşanan altcoin toparlanma sürecinden sonra balinaların hareketleri ve işlem hacminin BTC’ye kaymasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda yükseleceği seviyeleri açıkladı

Santiment son olarak 100 ile 1.000 BTC arasında coine sahip adres sayısında da bir artış olduğuna dikkat çekiyor. Bu da lider kripto parayı son birkaç ayın en yüksek seviyesine gönderen başlıca sebeplerden biri.

Santiment aynı zamanda Twitter üzerinden bir anket yaptı. Buna göre bir yıl öncesi ile kıyaslandığında piyasada şimdi boğa olanlar yüzde 53,8 oranında daha fazla. Bu da yükselişte etkili olan başka bir faktör olabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.