BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’de yükseliş işaretleri artıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’de yükseliş işaretleri artıyor!

Bitcoin’de yükseliş işaretleri artıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain analiz firması Glassnode tarafından paylaşılan bir grafik, Bitcoin’de yükseliş işaretlerine bir yenisini daha ekledi!

Bitcoin’de yükseliş sinyalleri!

Glassnode grafiğine göre, Bitcoin-Stablecoin Arz Oranı düştü, hatta 2020’deki büyük düşüş döneminden daha da düşük seviyelere ulaştı!

Veriler, BSSR (Bitcoin Stablecoin Supply Ratio- BTC/stabilcoin arz oranı)’nin ilk kez bu kadar düşük bir seviyeyi gördüğünü ortaya koyuyor. Tecrübeli bir kripto analisti ise, bunu Bitcoin’de yükseliş işareti olarak yorumluyor.

 

Bitcoin'de yükseliş işaretleri artıyor!

Moskovski Capital’in CIO’su Lex Moskovski, BSSR’nin büyük bir düşüş kaydettiğini gösteren Glassnode grafiğini paylaştı.

https://twitter.com/mskvsk/status/1396873316753940484

BTC/SSR, dolaşımdaki BTC arzı ile Bitcoin’e akan stabilcoin arzı arasındaki orandır. Ve stablecoinlerin potansiyel Bitcoin alım gücünü ifade eder.

Bitcoin fiyatının son zamanlarda düşmesi de borsalardaki stablecoin sahiplerinin daha fazla Bitcoin satın almasına olanak sağlıyor.

Glassnode grafiğine göre, bu metrik rekor bir düşüş gösterdi. Bu da stablecoin sahiplerinin Bitcoin satın alma gücünün arttığı anlamına geliyor.

Moskovski, bunu bir yükseliş faktörü olarak açıklıyor ve Bitcoin’e akmaya başlayacak fonlara işaret ediyor. Çünkü SSR keskin bir düşüş gösterdiğinde, mevcut stabilcoin arzı, Bitcoin satın almak için daha fazla alım gücüne sahip olacak.

Nitekim, Bitcoin’de bir pozisyon açabilmek, “alım gücü” olarak ifade edilir. Dolayısıyla mevcut durumda bu alım gücü yüksek, yani stablecoin sahipleri daha fazla miktarda Bitcoin satın alabiliyor.

Son zamanlarda borsalardaki artan USDT rezervleri de bunu destekliyor; stablecoinlerin Bitcoin satın almak için hazır beklediğini gösteriyor.

Tether sahipleri Bitcoin satın almaya mı hazırlanıyor?

Tether’ın piyasa değeri, şu sıralar 60 milyar doları aştı. Bitcoin ve kripto paralar kan kaybederken, piyasa değerine göre dünyanın en büyük stabil coini olan Tether (USDT), büyümeye devam ederek yeni bir rekor daha kırdı.

Bitcoin'de yükseliş işaretleri artıyor!

Tether’in piyasa değeri tarihte ilk kez 60 milyar dolar seviyesine ulaştı. Tether Transparency verilerine göre, USDT piyasalarının değeri şu anda 60.4 milyar dolar. Bu da bir yıl önceki değerine kıyasla %580 oranında bir artış anlamına geliyor.

Bu rekor, Tether Hazine’nin piyasaya yeni tokenler sürmesinin ardından geldi. Whale Alert’in verilerine göre, son 30 günde Tether, en az 6 milyar yeni USDT tokeni bastı. Tether, bu büyümenin en önemli sebebinin kurumsal şirketlerden gelen talep olduğunu belirtirken, tüm bu veriler, Bitcoin fiyatı için yeni bir yükseliş döneminin başlangıcı olarak yorumlanıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: