Loading...
btc
BTC
-1.03%
Bitcoin
64.207,09 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.511,41 USDT
bch
BCH
-0.8%
Bitcoin Cash
386,72 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.01%
Litecoin
73,19 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
585,66 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
132,96 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
27,80 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.01%
Poladot
5,70 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’de uzun zamandır beklenen istikrar sonunda geldi mi?

Bitcoin Petrol Fiyatı Kadar Stabildir!
Bitcoin Petrol Fiyatı Kadar Stabildir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para sektörünün en dikkat çeken özelliği şiddetli volatiliteye sahip olması. Bu volatilite zaman zaman beraberinde bazı sorunları da getiriyor. Ancak uzmanlar, Bitcoin’de uzun zamandır beklenen istikrarın sonunda başlamış olabileceğini düşünüyor.


Bitcoin’de uzun zamandır beklenen istikrar sonunda geldi mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç ayda göreceli olarak istikrara kavuşmuş görünüyor. Çünkü dünyanın en büyük kripto parası 35,000 dolar ile 45,000 dolar aralığında işlem görüyor. Tabii bu yaşananlar, kripto para tarihinin volatiliteli dönemleri ile kıyaslandığı çok sakin geçen bir dönem olarak dikkat çekiyor. Bu aynı zamanda bu yılın başında gelişmeye başlayan bir trendin de bir parçası.

Bitcoin, Kasım 2021’de 69,000 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. O zamandan bu yana dikkat çeken işlem aralıkları ve ardından gelen keskin düşüşler oldu. Her seferinde de BTC fiyatı toparlanarak başka bir istikrarsızlık dönemine giriyordu. Ancak 10 Ocak’ta başlayan mevcut işlem aralığı, 2021 sonundakilere benzemiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında endişeli gidişat: BTC teknik analizi

Bu BTC sahipleri için ne demek?

Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir, nasıl alınır?

Kıdemli vadeliler ve opsiyon traderi Jim Iuorio, Bitcoin’in mevcut işlem aralığının uzun süredir beklenen istikrarın sonunda gelmiş olabileceğinin sinyali olduğunu söylüyor. Iuorio, CME Group için yaptığı analizinde, BTC’deki bu istikrara birkaç faktörün sebep olduğunu belirtiyor.

Ona göre buradaki faktörlerden biri dolarla ilgili. Devam eden jeopolitik risklerin bir sonucu olarak zayıflayan ABD Doları ve yüksek enflasyonist baskılara rağmen, Bitcoin bir yatırım seçeneği olarak çok fazla öne çıkıyor.

Iuorio’nun işaret ettiği ikinci faktör, Federal Rezerv’in tahvil alım programını azaltmayı hızlandırırken faiz oranlarını artırmaya devam etme taahhüdü.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Son olarak BTC’de istikrara katkı yapan üçüncü faktör kripto düzenlemeleri. Özellikle ABD’de Başkan Biden’in bu konuda imzaladığı başkanlık kararnamesi ile bu alandaki ilgili düzenlemeler yakında geliyor.

Uzmanlar aynı zamanda Bitcoin ve kripto para sektörünün artık olgunlaşmaya başladığını da belirtiyor. Tüm bu sebepler fiyattaki istikrara katkı yapıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.