1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin’de büyük kasırga öncesi sessizlik! 

Bitcoin’de büyük kasırga öncesi sessizlik! 

Bitcoin’de büyük kasırga öncesi sessizlik! 
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’de büyük kasırga çıkacak gibi. Özellikle, fiyat yükseldikçe karlar Ağustos ayı boyunca gerçekleşmeye devam etti. Bu, harcanan bu koin arzını absorbe edebilen temel bir pazar gücü sundu. Ve hala yeterli seviyeye gelinmediği çok açık

Bitcoin’de büyük kasırga öncesi “Sakin”görünen Bitcoin piyasaları

 

Bitcoin, üçüncü çeyreğin üçüncü ayına yüksek bir yürüyüşle girdi. 2. çeyrekte %40’ın üzerinde bir düzeltmenin ardından, topluluktaki pek çok kişi kral paranın yakında önceki ATH’sini kıracağını tahmin ediyor. BTC, iki haftalık istikrarlı konsolidasyonun ardından yazıyı hazırlarken 50.000 dolar seviyesinin hemen üzerinde salındıktan sonra bu tür beklentiler daha da cesaretlendi. Dahası, artık zincir üstü göstergeler nihayet önde gelen kripto para birimi için kuzeyin yolunu açmak için hizalanmış gibi görünüyor.

 

Yakın tarihli bir Glassnode raporu, fiyatın 50 bin doların üzerine çıkması ve geçen hafta kayda değer bir kâr elde etmesiyle birlikte, piyasanın şu anda çok yüksek bir zincir üstü hacim düğümünün en üst ucunda oturduğunu vurguladı.

 

Birde şöyle düşünün, buraya eklenen grafik, mevcut BTC arzının en son işlem gördüğü fiyat bantlarını vurgulamaktadır. 

 

Son döngünün 20 bin dolarlık ATH’sini ihlal ettiğinden beri, üç farklı zincir üstü hacim bandı – 31 bin ila 40 bin dolar (fiyat tabanı), 45 bin ila 50 bin dolar olmak üzere Bitcoin pazarının büyük resim konumuna bakan üç farklı zincir üstü hareket (mevcut aralık) ve 53,7 bin ila 59 bin dolar (trilyon dolarlık varlık) – piyasanın daha büyük duyarlılığını anlamaya yardımcı olur. Oldukça güçlü bir dizi yüksek inançlı yatırımcının piyasada kaldığını belirtti .  Boğalar için güçlü bir sinyal var gibi.

Bitcoin'de büyük kasırga Bitcoin'de büyük kasırga öncesi sessizlik! Bitcoin rallisi ve aSOPR sıfırlama

Özellikle, fiyat yükseldikçe karlar Ağustos ayı boyunca gerçekleşmeye devam etti. Bu, harcanan bu madeni para arzını absorbe edebilen temel bir pazar gücü sundu.

İlginç bir şekilde, aSOPR metriği, Mart 2020 satışlarından sonra benzer davranışların gözlemlendiğini vurguladı. Olay, panik satıcıları tarafından uzun bir süre boyunca kayıpların gerçekleştiği kapitülasyonla başladı. Bunu, aSOPR ticaretinin işaret ettiği ve 1.0’ın üzerinde tuttuğu gibi kârlılık getirileri izledi.

Bu, kârlar gerçekleşirken, pazar gücünün satış baskısını emmek için yeterli olduğunu gösterdi.  

Son olarak, aSOPR birçok durumda 1.0’a sıfırlandığında alıcı mahkumiyeti geri döner. Daha sonra daha yükseğe sıçrayarak, kârlı madeni para sahiplerinin hareketsiz kalmayı tercih ettiğini ve yatırımcıların düşüşü satın aldığını gösteriyor.Bitcoin'de büyük kasırga

Kopacak olan fırtınanın işareti

Yukarıda bahsedilen metrikler, BTC’nin fiyatının şu anda konsolide edilmesiyle bir rallinin başlangıcını vurgularken, piyasada  bir miktar kafa karışıklığı belirdi.

Bununla birlikte, BTC’nin blok başına ortalama işlemlerine bakıldığında, zincir içi harekette bir toparlanma görülüyor. Sarı çizgi, son birkaç gün içinde hareket eden daha önemli bir akışın sinyalini verdi – Yukarı yönlü beklentiler için olumlu bir işaret.

Aslında, bir CryptoQuant analisti, Coinbase’den büyük bir Bitcoin çıkışı olduğu gün, zincirde aktarılan ortalama token sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığına da dikkat çekti.

Normalde ağda işlem başına ortalama 31 BTC aktarılır. Bununla birlikte, işlem başına ortalama ücret, nispeten düşük bir seviyedeydi ve bu  bir fiyat artışı “fırtınası” başlamadan önce bir sakinlik olduğunu gösteriyor.

Bitcoin'de büyük kasırga

Kaynak