1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’de bu veri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı!

Bitcoin’de bu veri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı!

Bitcoin’de bu veri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin 42,000 dolar seviyesinde konsolide olurken bu veri tarihin en yüksek seviyelerine yükseldi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de bu veri tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı!

Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta yaşadığı düşüşün ardından 42,000 dolar seviyesinde konsolide oluyor. BTC, Fed’in, faizi beklenilen tarihten önce artırabileceğinin basına yansımasının ardından 47,000 dolar seviyesinden 40,000 dolara kadar geriledi. Bu seviyeden yukarı bir atak yapan BTC, 44,000 dolar direncini aşamadı ve günlerdir 42,000 dolarda yatay bir seyir izliyor.

24 saatlik Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,366 dolardan işlem görüyor. Kripto paranın toplam piyasa değeri 802 milyar dolar ve bu değerle 2,020 trilyon dolarlık kripto para ekosisteminde %39,7’lik bir hakimiyet oranına sahip.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin ile ilgili genel görünüm bu durumdayken Bitcoin’in ağ gücünü gösteren hash rate (hash oranı) tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1483058159493304320

Her hash, Bitcoin blockchain ağında bir blok çıkarmak için gerekli olan matematiksel denklemlere bir çözüm bulma girişimi olarak da adlandırılabilir. Hash oranındaki artış, Bitcoin ağındaki faaliyetlerin artışa geçtiğini gösteriyor. Artan hash oranı doğrudan fiyat ile ilişkili değil ancak Bitcoin ağında bir hareketlilik olduğu da bir gerçek.

Bilindiği gibi madencilik faaliyetleri enerji tüketimi nedeniyle sert bir şekilde eleştiriliyor. Çin, bu nedene dayandırarak Bitcoin madencilik faaliyetlerini yasakladı. Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin madenciliğinde yüksek miktarda fosil yakıt kullanıldığı için çevreye zarar verildiği gerekçesi ile Tesla’nın Bitcoin ile satışlarını durdurmuştu.

Temiz enerji kullanılarak yapılan madencilik faaliyetlerinin artması gerektiğini savunan çevreler de Musk’ın kararını desteklemiş ve Bitcoin’i eleştiri yağmuruna tutmuştu. Gelinen noktada lider kripto paranın bu dönüşümü de gerçekleştirdiğini ifade etmemiz yanlış olmaz. Aşağıdaki tweette ünlü twitter sayfası Bitcoin Magazine’in Altın ve Bitcoin madenciliğini kıyasladığı görseli görüyorsunuz.

Bitcoin ve kripto paralar bu dönüşümü sağlıyor ve daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahip peki ya altın? Yorumu okuyucularımıza bırakıyoruz.

Kaynak

Etiketler: