1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’de bu veri 4 yılın en düşük seviyesinde!

Bitcoin’de bu veri 4 yılın en düşük seviyesinde!

Bitcoin’de bu veri 4 yılın en düşük seviyesinde!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’inin piyasa hakimiyet oranını gösteren Dominasyon oranı son dört yılın en düşük seviyesini gördü. Ne anlama geliyor? Detaylar haberimizde.

Bitcoin’de bu veri 4 yılın en düşük seviyesinde!

Geçtiğimiz yıl kasım ayında lider kripto para birimi Bitcoin, 68.789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bu dönemde kripto para piyasasının toplam hacmi de 3 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin’in piyasa değeri aynı tarihlerde 1.27 trilyon dolarlık zirve değerlere ulaştı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC’nin piyasa hakimiyetini gösteren Bitcoin Dominance Rate ise 2021 yılının kasım ayında %46’ya ulaştı.

Geçtiğimiz hafta batı ülkeleri ve Rusya arasında Ukrayna savaşından beri tırmanan enerji gerginliği ile piyasalar sarsıldı. G7 ülkeleri Rus petrolüne bir tavan fiyat uygulama kararı aldı. Rusya bu karara karşılık vererek bir teknik arıza sebebiyle doğalgaz aktarımında uzun süreli bir kesinti yaşanacağını açıkladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Haber üzerine emtiaların düşmesiyle Bitcoin 3 Eylül’de 20.000 doların altında işlem gördü. Hafta sonu başladığında Bitcoin, 20.000 doları sağlam desteğe çeviremez hale geldi. ABD hisse senetleri de haftayı düşüşle kapattı.  S&P 500 %2.7 Nasdaq Bileşik Endeksi ise %3.25 düştü.

Bitcoin

Gazprom yaptığı açıklamada, Nord Stream 1 boru hattındaki tek çalışan türbinin şu anda yalnızca (denizaşırı) Siemens Energy uzman atölyelerinden birinde tamir edilebileceğini ve bu gerçekleşene kadar boru hattının yeniden çalışmayacağını duyurdu. Yaşanan enerji gerginliği kripto para piyasasına da yansıdı.

Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı, 3 Eylül itibariyle son dört yılın en düşük seviyesine geriledi.

Coinmarketcap verileri yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre %37.8 olarak gerçekleşti.

Bu, kripto piyasasında Bitcoin’in gücünün son dört yıldaki en düşük seviyesine gerilediği anlamına geliyor. 975 milyar dolarlık kripto piyasasında Bitcoin’den sonraki en yüksek dominasyon oranı %19.5 ile Ethereum’a ait.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: