1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü aktörün Ethereum cüzdanı NFT satışından sonra hacklendi

Ünlü aktörün Ethereum cüzdanı NFT satışından sonra hacklendi

Ünlü aktörün Ethereum cüzdanı NFT satışından sonra hacklendi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü sinema santçısı Billy Murray’in Ethereum züzdanı NFT satışından sonra hacklendi. Aktör Bill Murray, hackerlara Ethereum’da 185 bin dolar kaybetti. Bilgisayar korsanları, Bill Murray koleksiyonundan 800 NFT’yi soymaya çalıştı.

Murray’ın Ethereum cüzdanı hacklendi

Aktör Bill Murray’i bir kasvet basmış durumda. Bir bilgisayar korsanı 119.2 ETH veya 185.000 dolara yakın bir meblağ ile sırra kadem bastı. Kazanana ünlüyle bir bira içme şansı sunan, takas edilemeyen tokenli  bir bilet için bir hayır kurumuna bağış toplanıyordu. Etherscan ve Murray’in tanıtım ekibinden elde edilen zincir üstü verilere göre, bilgisayar korsanları satış boyunca Murray’in kişisel cüzdanını  gözlem altına aldılar. Satış tamamlandığında saat 19.00 civarında, bilgisayar korsanları satış kapanmadan önce cüzdandaki parayı çekti.

ethereum

The Shack tarafından Coinbase‘in NFT dünyası ile ortaklaşa düzenlenen müzayede, ünlü aktör yemek yiyerek hayranlarına blockchain deneyimi yaşatmak istiyordu. Koleksiyon, aktör Bill Murray’in “Bill Murray 1000” koleksiyonunun bir parçası olan bir koleksiyondu. Coinbase bir açıklamada: “Koleksiyondaki 1.000 NFT’nin yalnızca 82’si şu ana kadar yayınlandı ve en ucuz sürüm Coinbase’in (COIN) pazarında 11 ETH veya neredeyse 17.000 $ karşılığında ilan edildi ” dedi.

Bilgisayar korsanları Binance bağlantılı adreslere para aktardı

Bilgisayar korsanları, kripto borsası Binance ve Unionchain.ai ile bağlantılı bir cüzdan adresine para aktarmak için sahte kimlikler kullandı. NFT danışmanlığı Project Venkman’dan bir güvenlik ekibi, Damien Hirst NFT, iki CryptoPunk, Pudgy Penguin, Cool Cat ve zaten cüzdanda olan çok sayıda Flower Girls gibi pahalı JPEG’leri karıştırarak oyuncunun NFT’lerini korumak için harekete geçti.

 ethereum

Bilgisayar korsanının, oyuncunun koleksiyonundan kişisel hesabında ayrılmış 800 NFT ile kaçmaya çalıştığı, ancak güvenlik ekibinin dolandırıcılık faaliyeti konusunda uyarıldığında aktarımı durdurmak için hızla bir komut dosyası çalıştırdığı bildirildi. Hırsızların yakalanması için polis araştırma başlattı. Bir polis raporu verildi ve Chainalysis, suçluları takip etmek ve tutuklamak için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyor.

Kaynak

Etiketler: