1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’de bu metrik sert düştü! Ne anlama geliyor?

Bitcoin’de bu metrik sert düştü! Ne anlama geliyor?

Bitcoin’de bu metrik sert düştü! Ne anlama geliyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in piyasa hakimiyetini gösteren Bitcoin Dominance oranı sert düştü. Detaylar ve veriler haberimizde.

Bitcoin’de bu metrik sert düştü! Ne anlama geliyor?

Bitcoin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. 68,789 dolarlı ATH’ye dokunan lider kripto para birimi bu seviyenin ardından değerinin %15’ini kaybetti. Hafta sonu bir miktar hareketlense bile bugün 58,000 doların altına geriledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anlarda 57,985 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde değerinin %2,37’sini kaybetti. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi ise 1,093 trilyon dolar.

Bitcoin

Lider kripto para biriminin değer kaybının yanı sıra piyasa hakimiyeti açısından önemli bir gösterge olan Bitcoin Dominance (Bitcoin’in toplam değer olarak piyasa içerisindeki payı) %42’nin altına geriledi. Bu değer 20 Ekim’de %48’di.

Altcoinlerin esnek yapısı, Bitcoin’in hakimiyetindeki son düşüşün arkasındaki temel nedenlerden biri. Son piyasa düzeltmesinde Binance Coin (BNB), XRP ve Solana (SOL) dahil olmak üzere önde gelen bazı altcoinler Bitcoin’den daha az düşüş yaşadı.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

Bazı kripto paralar ise bu düzeltme sırasında yükselişini sürdürdü. Bunlaran biri Avalanche (AVAX). AVAX son bir haftada yaklaşık %40 değer kazandı. Altcoinler güçlü bir görünüm sergiledikçe Bitcoin’in Pazar hakimiyetinde düşüş yaşanıyor. Bitcoin’i hakimiyet oranında Ethereum takip ediyor ve Ether’in hakimiyet oranı yazım anında %19,3 seviyesinde. Ethereum’un piyasa hakimiyeti, geçen haftaki piyasa düşüşü sırasında bile sabit kaldı. Bu da Bitcoin’deki yatırımların altcoinlere dağılmaya başladığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: