1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin’de Avrupa atağa kalktı, ABD sustu!

Bitcoin’de Avrupa atağa kalktı, ABD sustu!

Bitcoin’de Avrupa atağa kalktı, ABD sustu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’de Avrupa atağa kalktı ve Amerika’yı Bitcoin’in benimsenmesi açısından solladı.

Alman mali düzenleyicileri,  Bitcoin (BTC) yan zincirine dayalı bir tahvil token teklifini (STO) onayladı 

Almanya Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), oyun yayıncısı Exordium’un EXOeu tokenine yeşil ışık yaktı, yerel perakende yatırımcıları için Avrupa’nın önemli bir dijital pazarı olan Stokr’daki satışa katılmaya uygun hale getirdi.

Alman yatırımcılar, minimum 100 dolar yatırım tutarı ile Stokr aracılığıyla EXOeu’ya yatırım yapabilirler. EXOeu, BaFin’in geçen yıl ParkingGO park ağıyla bir STO’yu onaylamasından sonra Stokr’da Alman pazarı için şimdiye kadar onaylanan ikinci STO’dur.

Ocak 2021’de piyasaya sürülen EXOeu tahvil tokeni, Samson Mow’un bilim kurgu MMO oyunu Infinite Fleet’in geliştirilmesi için fon topluyor. Tahvil, Fransa, Lüksemburg, İspanya gibi diğer Avrupa ülkelerindeki yatırımcılar için de satışa sunulmuştu. Portekiz, bugüne kadar 7 milyon dolardan fazla para topladı.

 

Birçok STO, Ethereum blockchain’ine dayalı olsa da, EXOeu tokeni, Bitcoin’in Liquid yan zinciri üzerine inşa edilmiş menkul kıymetleri tokenize etmek için bir platform olan Blockstream Amp aracılığıyla veriliyor.

“Bitcoin ödemeleri şekillendiriyor ve sermaye piyasalarını da şekillendirmenin zamanı geldi , bu, ikinci katman teknolojileri ile yapılabilir”  Stokr kurucu ortağı Arnab Naskar, Ethereum’un yüksek gaz ücretleri ve Ethereum 2.0 etrafındaki belirsizlik nedeniyle bir STO platformu olarak “cazibesini kaybettiğini” de sözlerine ekledi.

Stokr kurucu ortağı Tobias Seidl’e göre, BaFin’in Exordium’un STO’sunu onaylaması, sınır ötesi blockchain tabanlı STO’larda yeni bir kilometre taşını işaret ediyor. “Bitcoin’i, blockchain üzerine inşa edilecek gelecekteki sermaye piyasalarının temel bir omurgası olarak görüyoruz” dedi.

Haber, büyük kripto borsası Bitfinex’in geçen hafta Exordium (EXO) ticareti ile kendi STO ticaret platformunu piyasaya süreceğini açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Kaynak