Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avrupa’nın en büyük türev piyasasından dev Bitcoin adımı!

Avrupa’nın en büyük türev piyasasında dev Bitcoin adımı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasaların derinleşmeye ve büyümeye devam ediyor. Avrupa’nın en büyük vadeli işlemler borsası Eurex, Bitcoin vadeli işlemlerine başlıyor.  Bitcoin ETN’leri piyasaya sürmeye hazırlanıyor.


Avrupa’nın en büyük türev piyasasından dev Bitcoin adımı!

Deutsche Borse’nin sahip olduğu ve Avrupa’nın en büyük vadeli işlemler borsası olan Eurex, Bitcoin Borsa Ticaret Notlarını (ETN) sunmaya başlıyor. ETN’ler Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yayınlarında şu şekilde tanımlanmaktadır:

ETN’ler ise faiz getirisi yerine bir dayanak varlığın ya da endeksin pozitif ya da negatif getirisini yatırımcısına sunan, borsada işlem gören ve vadesi olan borçlanma aracı niteliğindeki yatırım araçlarıdır.

Avrupa piyasalarında işlem gören Bitcoin ETN’lerin Avrupa merkezli ciddi bir kurumsal talep ile karşılaşması bekleniyor. Eurex’deki Bitcoin ETN açılımı sayesinde Bitcoin türev ürünleri, Avrupa’da regüle olmuş borsada listelenecek.

Bitcoin ETN’ler Avrupa Borsasında 13 Eylül’den itibaren BTCE etiketi üzerinden görücüye çıkacak. Euro üzerinden işlem gören ETN’ler yatırımcılara Bitcoin üzerinden ödenecek.

Lütfen Bkz: Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?

Türev piyasalar sayesinde Bitcoin yatırımcıları gelecek alım/satım sözleşmeleri satın alarak fiyatları şimdiden sabitlemekteler. Bu sayede Bitcoin yatırımcıları, gelecekte oluşacak olası dalgalanmalar karşısında birikimlerini koruma altına almış olacaklardır. Bu nedenle türev piyasaların büyümesi ve gelişmesi Bitcoin fiyatlarına da istikrar getirecektir.

Ayrıca Bitcoin ETN’lerin regüle olmuş borsalarda listelenmesi kurumsal firmaların Bitcoin piyasalarına girmeleri yönde cesaret verecektir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.