fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?

Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?

Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu ana kadar hiçbir Bitcoin ETF’yi onaylamadı. Ağustos ayının ilk günlerinde SEC Başkanının açıklamaları ETF başvurusunda bulunan şirketler için bir tüyo olarak değerlendirildi.


Wall Street Journal Bitcoin ETF’ler konusunda üstü kapalı müjde mi veriyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanının 5 Ağustos’ta vermiş olduğu tüyo bugün Wall Street Journal’ın (WSJ) manşetindeydi. Michael Wursthorn imzalı yayınlanan “Money Managers Race to Launch First U.S. Bitcoin ETF After SEC Signal (Para Yöneticileri, SEC Sinyalinden Sonra İlk ABD Bitcoin ETF’sini Başlatmak İçin Yarışıyor)” makalesi ile okuyucularının karşısına çıktı. Birçok eleştirmen WSJ tarafından yayınlanan makale hakkında Bitcoin ETF’ler için üstü örtülü müjde değerlendirmesinde bulundu.

SEC Başkanının verdiği tüyoyu siz değerli Koinmedya oyucularımıza “Günün Haberi: SEC Başkanı Bitcoin ETF’ler için tüyo verdi, milyar dolarlık şirket harekete geçti!” başlıklı haberimizde duyurduk. SEC Başkanı yeni başvuruların 40’ncı Madde çerçevesinde yapılması gerektiği yönünde işaret verdi. Bu işaretin ardından ABD merkezli dev yatırım şirketi Invesco, 40’ıncı Madde çerçevesinde gerekli başvurularda bulundu.

SEC Başkanı Bitcoin ETF’lerin Chicago Emtia Borsası Vadeli İşlemler Piyasasındaki türev ürünler üzerinden ilişkilendirilerek geliştirilmesini talep ediyor. Bu sayede Bitcoin bir menkul değer olarak değil de bir emtia olarak değerlendirilecek ve bu şekilde Bitcoin ETF’ler oluşturulabilecek.

Şu ana kadar SEC’e 15’in üzerinde Bitcoin ETF başvurusunda bulunuldu: Grayscale, VanEck, NYDIG, Invesco ve Wisdom Tree başvuruları akla gelen ilk başvurular arasında. Grayscale, geçtiğimiz Temmuz ayında Bitcoin Trust Fonlarını Bitcoin ETF’lere çevirmek amacıyla BNY Mellon ortaklık geliştirdiğini açıkladı.

Kısaca ABD’li finans şirketleri heyecanla ETF’lerin onaylanmasını bekliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.