fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklendi!

Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklendi!

Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklendi!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklenirken; BTC fiyatı için en kötü durum senaryosu gerçek oldu!

Bitcoin yükseliş işaretleri artıyor!

BTC fiyatı hala 50.000 dolar seviyesinin altında hareket etse de bu hafta en büyük dijital varlık, önemli birkaç kilometre taşını geride bıraktı.

 

Bitcoin ilk kez bu seviyeyi kırdı!

 

Bitcoin 47.000 doların üzerine çıkarak, yoğun bir şekilde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Fakat aslında en popüler kripto analistlerinden birine göre, Bitcoin en kötü ihtimalle zaten bu seviyeyi görecekti. 

Bitcoin’in realize edilmiş fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken; stok akış modelinin yaratıcısı ünlü analist PlanB 13 Ağustos’ta paylaştığı bir tweette, 47.000$’ın Bitcoin için sadece bir başlangıç ​​olduğunu söyledi.

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1426288285975031816?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1426288285975031816%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fnews%2Fbtc-price-passes-47k-worst-case-scenario-as-bitcoin-realized-cap-hits-all-time-high

Bitcoin için en kötü durum senaryosu gerçek oldu!

Mayıs ayında Çinli madencilerden kaynaklı yaşanan sorunlar ve beraberindeki büyük düşüşünün ardından, stok-akış (stock-to-flow) modeli güvenilirlik testini bir kez daha başarıyla geçti.

Bununla birlikte, Bitcoin 29.000$’a düşerken; piyasadaki belirsizlik PlanB’yi bile kuşkuda bıraktı. Ancak o sırada, madencilik ile ilgili sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkarken; piyasanın yeniden güçleneceğini ve bunun da fiyatları çok daha yukarılara taşıyacağını tahmin etmişti.

Ağustos veya daha spesifik olarak, ağustos kapanışının 47.000 dolar olması gerektiğini söyledi. Daha sonra aylık bazda, BTCUSD’nin en kötü durum senaryosuna göre 135.000$’lık yıl sonu fiyatına ulaşmak için yükselmeye devam etmesi gerektiğini ifade etti.

O dönemde sert eleştirilerle karşı karşıya kalsa da Bitcoin tam olarak bu seviyede dev bir direnç engelini kırdı. Ve birkaç gün sonra 47.000$’ı geçerek, PlanB’nin tahminini bu hafta gerçekleştirmiş oldu.

Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklendi: Bitcoin Realized cap (Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değeri)

Aynı tahmine göre, potansiyel bir geri çekilmede Bitcoin önümüzdeki haftalarda 40.000 dolara yakın bir düşüş görebilir. Fakat şimdiye kadar, ayılar piyasayı uzun süre düşük seviyelerde tutmakta zorlandılar. Dolayısıyla analistlere göre, birden fazla faktör düzeltmeden ziyade, yukarı yönlü bir harekete işaret ediyor.

bitcoin yükseliş Hiper Bitcoin yükseliş metriklerine bir yenisi daha eklendi!

PlanB ise bu hareketi şöyle yorumluyor: “Bitcoin fiyatı VE 200 haftalık hareketli ortalama VE realized cap* (gerçekleşen değer) HEPSİ yükseliyor.” 

Bitcoin Realized Price – Realized Cap nedir?

(*Coin Metrics tarafından geliştirilen bir metriğe göre hesaplanan realized price (gerçekleşen fiyat), kripto paranın mevcut fiyatından farklıdır. Realized price, aktif olarak işlem gören tokenler baz alınarak hesaplanır ve cüzdanlarda tutulan ve hiç işlem görmemiş ya da kayıp kripto paralar bu hesaplamaya dahil edilmez. Her bir token, en son işlem gördüğü zaman baz alınarak hesaplamaya dahil edilir ve böylece ağın toplam değeri hesaplanır. Bu ölçüm ise, realized cap (gerçekleşen piyasa değeri) değerinin dolaşımdaki mevcut arza bölünmesiyle elde edilir.) Yani Realized cap, her bir tokenin son hareket ettiği fiyata dayalı olarak, Bitcoin’in piyasa değerini hesaplama yöntemidir.

Realized cap, cuma günkü yükseliş ile birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdı. Şu anda bu değer, 378 milyar doların üzerinde duruyor.

Bir başka popüler kripto analisti Willy Woo da ” Bitcoin ağında depolanan sermayenin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığını söyledi.

https://twitter.com/woonomic/status/1426431706970550274

“Bugün Bitcoin 47 bin dolardayken ağın, 64 bin dolarda olduğundan daha fazla parası var. Realized Cap bunu, BTC’nin dolaşımdaki tokenler için ödenen fiyatı toplayarak tahmin ediyor.”

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: