1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım: Bu daha başlangıç olabilir!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım: Bu daha başlangıç olabilir!

Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım: Bu daha başlangıç olabilir!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple’ın (XRP) güçlü rakiplerinden Stellar’dan (XLM) muhteşem açılımlar geliyor. Bu açılımların ilk adımı Latin Amerika kökenli.


Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım!

Stellar’ın kurucusu Chris Larsen, Ripple’ın kurucuları arasında yer alıyor. Ancak Ripple geliştiricileri ile arası açıldıktan sonra Ripple ile yollarını ayırdı ve Stellar’ı geliştirdi. Stellar da Ripple gibi uluslararası fon transferlerinde blockchain tabanlı çözüm önerileri geliştiriyor. Stellar ve Ripple, blockchain teknolojisi sayesinde fon transferlerini SWIFT gibi geleneksel yöntemlere göre daha ucuz ve hızlı biçimde gerçekleştirebiliyor.

Stellar, önemli bir açılıma imza attı. Şili para birimi Peso ile bire bir sabitlenmiş stabil coin, Stellar ağı üzerinde başlatıldı. Şili Peso’suna sabitlenen kripto para CLPX Token, blockchain teknolojisi sayesinde Şili’de ciddi talep görebilir. Şili özellikle zengin bakır rezervleri ile dünya ekonomisinde ciddi yer tutuyor.

Lütfen Bkz: Kripto para şirketi Circle’da son günlerin en önemli adımı!

Latin Amerika ülkelerinden Şili’nin stabil coin konusundaki adımını ilerleyen günlerde diğer Latin Amerika ülkeleri de takip edebilir. İddialara göre Meksika merkezli bir işletmenin Meksika Peso’suna sabitlenmiş bir stabil coin’i de Stellar ağında başlatacağı ileri sürülüyor.

Stellar yazının kaleme alındığı saatte 36 cent bandında işlem görüyor. 2021 yılı içerisinde yaşanan canlılığın etkisi ile Mayıs ayının ilk günlerinde 70 cent’in üzerini gördü.

stellar xlm Stellar’dan (XLM) muhteşem açılım: Bu daha başlangıç olabilir!

Mayıs ayının ortasında yaşanan düzeltmenden XLM de olumsuz yönde etkileniyor. Düzeltmenin etkisi ile 20 cent’in altına gerileyen XLM, 35 cent’in üstünde tutunmaya çalışıyor.

Ripple ile SEC arasında devam eden hukuki süreç Stellar’ı da dolaylı yönde etkileyebilir. Stellar’ın kurucusu olan Chris Larsen’in ismi de Ripple davası dosyasında geçiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.