okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dört gözle beklenen “Bitcoin al sinyali” nihayet geldi!

2021'de Bitcoin boğa dönemini başlatan indikatör yine devrede!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En iyi göstergelerden biri olan Hash Ribbons, bu hafta nihayet beklenen Bitcoin al sinyalini verdi. Peki bu ne anlama geliyor?

Tarihi Bitcoin al sinyali devrede!

Bitcoin’nin en iyi satın alma göstergelerinden biri olan teknik bir indikatör, bu hafta (9 Ağustos’ta) satın alma sinyali verdi.

Şimdi, gelmiş geçmiş en iyi ve en karlı sinyallerden biri olarak kabul edilen bu indikatör, fiyatın patlamaya hazır olduğuna işaret ediyor.

Madencilerin, BTC’lerini satıp satmayacaklarını anlamak için hash gücünü analiz eden ve Hash Ribbons olarak adlandırılan bu gösterge, 2021’da yeni bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Ünlü analistten Bitcoin boğa trendini doğrulayan metrikler!

Bitcoin Hash Ribbons nedir?

Charles Edwards tarafından yaratılan Hash Ribbons Indicator, Bitcoin madencilik zorluğuna ve hash gücüne dayalı hareketli bir ortalamadır. Madencilerin ne zaman capitulation sürecine girdiklerini, yani pes ettiklerini ve kripto paralarını ne zaman satmaya başladıklarını gösterir.

 

Ve bu dönemin ne zaman gerçekleştiğini belirlemek için bitcoin hash gücünün otuz ve altmış günlük hareketli ortalamalarını kullanır ve bunu da Bitcoin’in yerel dip seviyelerini tahmin etmek için kullanır.

Aşağıdaki Glassnode grafiği, Bitcoin’in tarihsel fiyat hareketlerini ve hash ribbons göstergesinin sinyal verdiği zamanları gösteriyor.

bitcoin al sinyali Dört gözle beklenen "Bitcoin al sinyali" nihayet geldi!

Hash ribbons, piyasadaki madenci kapitülasyonunu ölçmek için Bitcoin hash gücündeki değişiklikleri kullanır. Bu nedenle Bitcoin için oldukça etkili ve tarihsel olarak da doğru bir satın alma göstergesi işlevi görür.

Madencilik faaliyetlerinin durduğu dönemlerde bu, madenciliğin artık karlı olmadığını gösterir. Hash gücü düşer, bloklar normalde 10 dakikada tamamlanırken, daha yavaş çıkarılır. Sonunda zorluk, bu madencileri tekrar işe dönmeye teşvik etmek için otomatik olarak düşer.

Böyle dönemler, genellikle çok sayıda madencinin makinelerini kapattıkları ve ardından hash ribbons göstergesinin kapitülasyonu ve ardından nihai Bitcoin al sinyali verdiği süreçlerdir.

Yani Hash Ribbons, Bitcoin’in hash gücü oranını temel alır ve yatırımcılara fiyatın ne zaman yükselişe geçeceğini söyler.

Teoride, madenciler büyük bir fiyat düzeltmesi gibi olaylar sonucunda pes ettiklerinde hash oranı düşer. Ancak hash gücü, Bitcoin’in otomatik zorluk güncellemeleri sayesinde yeniden yükselir. Dolayısıyla Hash Ribbons, madencilerin maliyetleri karşılamakta zorlandığı dönemlerin, pozisyon almak için en uygun zaman olduğunu gösterir.

Bununla birlikte, hash oranındaki büyük düşüşün nedeni, tamamen madencilik sektöründeki artan rekabetin karları aşağı çekmesinden değil; daha ziyade Bitcoin’in başına gelen Çin kaynaklı en büyük siyasi saldırdan kaynaklanıyordu.

bitcoin al sinyali Dört gözle beklenen "Bitcoin al sinyali" nihayet geldi!

Nitekim altı hafta boyunca, Bitcoin ortalama hash gücü %53 azaldı ve capitulation olayı pek gerçekçi olmasa da hash gücündeki düşüş, hala devam edenlerin madencilik gelirleri üzerinde hala çok anlamlı bir etkiye sahipti.

4 yeni ayarlamanın ardından zorluk düşerken, geride kalan madenciler, sadece sıkışmakla kalmadı, aynı zamanda Çin’deki tüm faaliyetlerini ülke dışına taşımak durumuyla karşı karşıya kalan madenciler, varlıklarını satmak zorunda kaldı.

bitcoin al sinyali Dört gözle beklenen "Bitcoin al sinyali" nihayet geldi!

Sonuç olarak; temmuz ayında yayınlanan aylık raporda görüldüğü gibi, Bitcoin madencileri için günlük gelir, mayıs ayında günde 67,5 milyon dolar gibi müthiş bir seviyeden, temmuz başında 19,8 milyon dolara kadar düştü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.