Bitcoin yeniden 35 bin dolar; işte son analizler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’im hafta sonunun son bölümünde gösterdiği ivme sonrası analizler yeni değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin yeniden 35 bin dolar; analizler ne gösteriyor?

Bitcoin cumartesi günü 30,300 dolara kadar geriledi. Ancak pazartesi gününün ilk saatleri itibariyle, Asya piyasalarının açılmasını takiben BTC 35,000 doları geçti.

Bitcoin fiyatı psikolojik destek noktası olan, 30.000 dolara tutundu ve fiyat kanalına tekrar döndü. Yazım anında BTC günlük %4,44 artışla 34,500 dolardan işlem görüyor.

 

Analistler yükseliş diyor

Kripto piyasası analistleri ve grafik uzmanları, destekten gelen büyük sıçramanın ardından bir kez daha yükseliş yönlü yorumlar yapıyorlar.

Analist ‘CryptoHamster’, hem BTC hem de ETH’nin direnç çizgisini yukarı doğru kırdığını kaydetti. Analist, Bitcoin için 40 bin dolarlık psikolojik direnç öncesi daha fazla yan hareket olacağını da ekledi.

 

 

Civic CEO’su Vinny Lingham da BTC’nin desteğe tutunması durumunda bu yıl çok daha büyük kazanım elde edebileceğini düşünüyor.

 

[Bitcoin] 30 bin dolara tutunmaya devam ederse, muhtemelen bu yıl 100 bin doları göreceğiz.

 

 

Wyckoff Analizi modelinin birikim aşamalarına atıfta bulunan Messari araştırmacısı Mira Christanto da yükseliş yönlü yorum yapan analistlerden biri. Christanto, “Piyasalar yeteri kadar kapitule olduktan sonra… Bitcoin toparlanabilir” dedi.

 

 

Bitcoin’in haftalık mumu, BTC’nin %54 değer kaybettiği altı haftalık gerilemenin ardından, olası eğilimin tersine döndüğünü gösteren ve yükseliş sinyali olarak kabul edilen “çekiç” olarak kapandı.

Stock-to-flow geliştiricisi ‘PlanB’, modelinin hala uzun vadeli bir yükseliş eğilimi gösteren bir güncellemesini yayınladı. Analist, fiyatlar modelin alt sınırlarına düştüğü için biraz “rahatsız” hissettiğini, ancak fiyatın yine de model içerisinde kalmaya devam ettiğini söylüyor.

Anonim bir isim kullanan analist, geçen hafta 600 bin takipçisine, Bitcoin’in yıl sonuna kadar hangi fiyata ulaşacağını düşündüklerini sordu. %40’tan fazlası, bu yıl 100.000 doları geçmeyeceğini düşündüklerini söyledi. S2F modeli, bu döngü sırasında ortalama 288 bin dolarlık bir fiyat öngörüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin yeniden 35 bin dolar; işte son analizler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.