1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve kripto para fiyatları bugün neden yükseldi?

Bitcoin ve kripto para fiyatları bugün neden yükseldi?

Bitcoin ve kripto para fiyatları bugün neden yükseldi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para fiyatları son 24 saatte dikkat çeken oranda bir yükseliş kaydetti. Lider BTC ise aylar sonra ilk defa 30.000 doların üzerini gördü. Bu yükselişin arkasındaki önemli faktörlere bakalım. İşte, ayrıntılar.


Bitcoin ve kripto para fiyatları bugün neden yükseldi?

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ve en eski kripto parası Bitcoin’in fiyatı bugün 30.000 doların üzerine yükseldi. Son bir ay içinde 28.500 dolar direncini geçmede zorlanan BTC, keskin bir kırılma ile 30.000 dolar psikolojik seviyesini geçti. Böylece Haziran 2022’den sonra ilk defa bu kritik seviyede işlem gördü. Ayrıntılı Bitcoin fiyat analizi için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında 30.000 dolara keskin yükseliş ve BTC’de kritik kırılma

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Mart ayında bazı kripto dostu kuruluşlar iflas etmişti. Bu çöküşlerden sonra şimdi kripto yatırımcılarına güven geri döndü. Yükselişin başlıca sebebi olarak da yatırımcıların yeniden piyasaya dönmesi olarak açıklanıyor.

Diğer kripto para fiyatlarında da yükselişler var. Böylece piyasa genelinde bir değer artışı olduğunu görüyoruz. Yükselişte etkili olan başka bir sebep ise traderlerin yaklaşan tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile ilgili beklentisi. Bu veriden sonra Fed’in faiz yükselişini durdurabileceği beklentisi var. Bu da Bitcoin gibi varlıkların yükselmesine yol açacak.

Bu arada Ethereum fiyatı da yükseliyor. ETH fiyatındaki yükselişin başlıca sebebi ise yaklaşan “Shanghai” güncellemesi. Bu güncelleme ile uzun bir süredir kilitli olan ETH’ler serbest kalacak. ETH fiyatındaki son gelişmeler ve Ethereum teknik analizi için bakınız:

İlgili – Ethereum fiyatında %5 ralli ve önündeki kritik direnç

Genel olarak 2022 yılında büyük bir çöküş yaşayan kripto para piyasası 2023 yılına toparlanma ve yükselişler ile başladı ve devam ediyor.

Kaynak

Etiketler: